13 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ ۲۱:۳۵:۱۸
کد مطلب:  1689533
رییس سازمان بسیج دانش آموزی استان قزوین
۱۵۰ عنوان برنامه در قزوین به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزار می‌شود

سرهنگ محمد سرباز در نشست خبری سازمان بسیج دانش آموزی استان قزوین ضمن گرامیداشت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس، اظهار داشت: برگزاری زنگ ایثار و مقاومت، پخش برنامه های تلویزیونی، غبار روبی مزار شهدا، فضاسازی مدارس و مناطق آموزش و پرورش، دیدار با خانواده شهدا و ائمه جمعه، پویش همکلاسی مهربان ۲، تجلیل از مدال آورندگان لیگ علمی پایا، برگزاری مسابقات و پویش های متعدد در فضای مجازی‌ از جمله مهمترین برنامه هایی است که به مناسبت این هفته در استان قزوین اجرا می شود.

رییس سازمان بسیج دانش آموزی استان قزوین از برگزاری بیش از ۱۵۰ عنوان برنامه در هفته دفاع مقدس به همت سازمان بسیج دانش آموزی استان خبر داد.

وی افزود: در قالب همین برنامه ها بیش از ۱۳ هزار بسته معیشتی در بین نیازمندان در پویش همکلاسی مهربان ۲ به همت سازمان بسیج دانش آموزی و فرهنگیان استان توزیع می شود.

این مسئول با اشاره به اهداف برگزاری این برنامه ها، اضافه کرد: معرفی تاریخ دفاع مقدس جهت زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا، تشریح روحیه و مدیریت جهادی، انقلابی و عقلانی در نحوه اداره جنگ تا کسب پیروزی های بزرگ برای نظام جمهوری اسلامی و تلاش در جهت ارتقای روحیه جهادی در بین دانش آموزان و فرهنگیان از جمله اهداف مد نظر است که امیدواریم به بهترین شکل ممکن عملیاتی شوند.

وی با بیان اینکه تبیین نقش بسیج در عرصه های پیش روی انقلاب اسلامی توسط دانش آموزان از دیگر اهداف برنامه های هفته گرامیداشت دفاع مقدس است، اظهار داشت: ۳۶ هزار شهید دانش آموز در کشور و  ۳۸۸ شهید دانش آموز در استان قزوین سند محکمی برای حضور و نقش آفرینی دانش آموزان در دفاع مقدس است که امروز هم باید شاهد نقش آفرینی دانش آموزان در عرصه های مختلف کشور باشیم.

این مسئول گفت: حضور مردم در دفاع مقدس باعث موفقیت جمهوری اسلامی در مقابل رژیم بعث و بسیاری از کشورهای دنیا بود که نشان دهنده اهمیت حضور مردم در مسائل مختلف است.

وی افزود: دشمنان انقلاب اسلامی همواره به دنبال این بودند که سرمایه های اجتماعی انقلاب را از این نظام بگیرند و اهداف شوم خود را علیه انقلاب اسلامی عملیاتی کنند.

این مسئول گفت: امروز انقلاب اسلامی به یک قدرت پرنفوذ در سطح منطقه و دنیا تبدیل شده و در بسیاری از تصمیم گیری های دنیا حضور و نظر جمهوری اسلامی از اهمیت فراوانی برخوردار است که باید برای تمامی دانش آموزان تبیین و تشریح شود.

به اشتراک بگذارید :