3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ ۱۸:۴۷:۲۱
کد مطلب:  1689477
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی مطرح کرد:
توسعه مهارت آموزی عامل کاهش دغدغه جوانان و خانواده‌ها برای اشتغال است

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در آیین بهره برداری از کارگاه های آموزشی هنرستان دکتر فرخ در ناحیه ۶ مشهد مقدس گفت: توسعه مهارت آموزی دغدغه جوانان و خانواده‌ها برای اشتغال را که خود عامل پیشگیری از آسیب های اجتماعی است، کاهش می دهد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، قاسمعلی خداونده در این مراسم با تاکید بر لزوم توجه به مهارت آموزی دانش آموزان، اشتغال جوانان را یکی از دغدغه‌های اصلی مسئولین و خانواده‌ها دانست و گفت: دستگاه تعلیم و تربیت استان بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش توسعه رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش را در اولویت قرار داده است و در اکثر سنوات یکی از محورهای اصلی شعار سال تحصیلی در این استان بحث مهارت آموزی است.

وی با بیان اینکه ۴۳ درصد دانش‌آموزان مقطع متوسطه دوم استان در هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش مشغول تحصیل هستند و این در حالی است که میانگین نرخ توسعه متوازن در کشور ۳۸ درصد است تصریح کرد: رویکرد مجمع خیرین مدرسه ساز و اداره کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان به سمت احداث هنرستان ها پیش رفته است، در سال تحصیلی گذشته تجهیزات بسیارخوبی ویژه هنرستان ها خریداری شد و به تازگی نیز ۱۲ میلیارد تومان اعتبار در این خصوص اختصاص یافته است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی با تاکید بر استفاده از ظرفیت های برون سازمانی اظهار داشت: دستگاه تعلیم و تربیت استان با اشتغال به تحصیل ۱۷ هزار هنرجو در قالب برون سپاری رتبه اول کشور را در این خصوص به خود اختصاص داده است.

خدابنده با اشاره به راه‌اندازی هنرستان های سمپاد مهارتی در نواحی ۳ و ۶ مشهد مقدس خاطرنشان کرد: هنرستان تخصصی هنرهای اسلامی ایرانی شهید چراغچی در ناحیه ۴ مشهد، هنرستان تخصصی هنرهای زیبا در ناحیه 6، هنرستان تخصصی ریلی وابسته به راه آهن شمال شرق کشور در ناحیه یک مشهد و سه رشته خودرویی به همت ایران خودرو خراسان در ناحیه ۵ مشهد همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید آغاز به کار خواهند نمود.

وی در پایان حضور افراد تحصیل کرده در حوزه صنعت را عامل ارتقاء سرانه و کیفیت تولید دانست و افزود: توسعه مهارت آموزی دغدغه جوانان و خانواده‌ها برای اشتغال را که خود عامل پیشگیری از آسیب های اجتماعی است، کاهش می دهد.

به اشتراک بگذارید :