3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ ۱۸:۴۱:۱۷
کد مطلب:  1689471
بازدید معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور از روند بازگشایی مدارس مشهد مقدس

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با حضور در مدرسه فرهیختگان ناحیه ۷ مشهد از روند بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، سید جواد حسینی پس از بازدید از فضای مدرسه با مدیر، معلمان و کارکنان آموزشی این مدرسه دیدار کرد و در جریان روند بازگشایی مدارس در شرایط کرونایی قرار گرفت.

معاون وزیر در این دیدار با تاکید بر اینکه در سال تحصیلی جدید بازگشایی مدارس به صورت تدریجی خواهد بود گفت: آموزش ها در سال تحصیلی جدید ترکیبی خواهد بود و اولویت اصلی حفظ سلامت دانش آموزان است.

وی خواستار اقناع جامعه، والدین و دانش آموزان برای بازگشایی باشکوه مدارس شد و گفت: تمام چالش های حضوری شدن مدارس باید به مرور مرتفع شود و در این میان رعایت پروتکل های بهداشتی یکی از اصول اساسی بازگشایی خواهد بود.

حسینی با بیان اینکه در نظام های مشارکتی بخشی از بار مدارس بر دوش دانش آموزان و اولیا است گفت: کرونا شرایطی را به وجود آورد که نقش اولیا در نظام تعلیم و تربیت پررنگ تر شد و باید به سمت فرهنگ سازی مشارکت دانش آموزان و اولیا در مدارس گام برداریم.

شایان ذکر است مدرسه ابتدایی دخترانه فرهیختگان ناحیه ۷ مشهد ۱۰۰۳ دانش آموز در دو نوبت دارد.

 استان خراسان رضوی برای سال تحصیلی جاری ۲۱۰ هزار ساعت کمبود نیرو دارد که با روش های مختلفی از جمله حق التدریس نیروهای رسمی، استفاده از بازنشستگان، نیروهای خرید خدمات بخشی از این کمبود را جبران کرده است.

به اشتراک بگذارید :