16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ ۰۸:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1689425
از سوی سازمان نهضت سوادآموزی صورت گرفت؛
ابلاغ «اصلاحیه شیوه نامه مراکز یادگیری محلی» به اداره کل آموزش و پرورش استان ها

از سوی سازمان نهضت سوادآموزی، «اصلاحیه شیوه نامه مراکز یادگیری محلی» به اداره کل آموزش و پرورش استان ها ابلاغ شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، با توجه به درخواست مکرر استان‌ها و سیاست‌های سازمان «شیوه‌نامه مراکز یادگیری محلی»، از سوی سازمان نهضت سوادآموزی، مورد بازنگری قرار گرفت و اهم موارد اصلاحی و تکمیلی  به اداراه کل آموزش و پرورش استان ها ابلاغ  شد.

 در بندهای از این شیوه نامه آمده است:

  • فعالیت آموزشی مراکز یادگیری محلی، حداقل ۶ساعت در روز و در تمام ایام هفته (به استثنا روزهای تعطیل می باشد) و بدیهی است؛ فضای در نظر گرفته شده برای مرکز حداقل ۶ساعت در روز باید در اختیار باشد.
  •  تشکیل مراکز در مناطقی که بر اساس تراکم جمعیت بی‌سواد و کم‌سواد، امکان حداقل استمرار سه سال فعالیت و ارائه خدمات سواد آموزی بر اساس حد نصاب را داشته باشد ؛میسر است. حدنصاب همه ساله از سوی سازمان سواد آموزی ابلاغ خواهد شد.
  •  راه اندازی «مراکز یادگیری محلی» پس از امکان سنجش طبق فرآیند اعلام شده در شیوه نامه قبل انجام و درخواست تأسیس مرکز در سامانه سوادآموزی ثبت شود.
  •  پس از صدور مجوز و تأیید تأسیس مرکز در سامانه توسط سازمان، استان و شهرستان مجری تا پایان شهریورماه طبق زمان بندی زیر فرصت دارد مقدمات تشکیل مرکز یادگیری محلی را فراهم نماید.

«شیوه‌نامه مراکز یادگیری محلی» را از اینجا مشاهده کنید.

به اشتراک بگذارید :