16 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۹ ۱۰:۳۶:۱۹
کد مطلب:  wtIQlEQK
وزیر آموزش و پرورش در دومین روز اجلاس روسا:
استخدام بدون تخصص لطمه ای جدی به تعلیم و تربیت وارد می کند

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه تحول در آموزش و پرورش در گرو تحول در منابع انسانی آموزش و پرورش است ، تاکید کرد : انتظار داریم در جذب نیروی انسانی به دستگاه بزرگ نیروی آموزش پرورش عنایت ویژه ای داشته باشند. در سال های گذشته شاهد تصویب طرح هایی در مجلس بودیم و افرادی بدون تخصص را به استخدام در آوردیم که این روال اگر هدایت و کنترل نشود یقینا ما لطمه ای جدی در تعلیم و تربیت دانش آموزان خواهیم داشت.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان و به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش ، صبح امروز علی اصغر فانی در دومین روز از سی و سومین اجلاس روسای آموزش و پرورش سراسر کشور که در سالن اجلاس سران درحال برگزاری است ، گفت: « قطار آموزش و پرورش امسال به پایه دهم رسیده است و اقدامات فراوانی را برای آماده سازی مدارس برای پذیرایی از این دانش آموزان انجام داده است. آموزش و پرورش در نظام جدید متوسطه دوم 4 کتاب جدید را تالیف کرده که می تواند بخشی از مشکلات را حل کند.»

فانی با معرفی 4 کتاب جدید التالیف تصریح کرد: انسان و محیط زیست ، تفکر و سواد رسانه ، انسان و سلامت و کارآفرینی و کارگاه تولید از کتاب هایی هستند که برای اولین بار در نظام آموزشی کشور وارد می شود و خلا های پیشین را پر می کند. در پایه دهم نیز درس اقتصاد را با رویکرد اقتصاد مقاوتی آماده کرده و در اختیار دانش آموزان قرار دادیم.

وی با بیان اینکه امسال حدود 130 میلیون جلد کتاب درسی از 15 شهریور ماه توزیع می شود، اظهار کرد: کتاب های درسی مورد نیاز برای دانش آموزان حداقل 14 ماه در فرآیند چاپ و آماده سازی به طول می انجامد به این معنی که بخشی از کتاب های سال تحصیلی 97-96 در حال چاپ و بررسی است.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در برنامه ششم توسعه اجرای سند تحول مبنای کار آموزش و پرورش  قرار گرفته است، گفت: « در هیئت دولت این موضوع را به تصویب رساندیم که راهبرد اصلی اجرای سند تحول است اما امیدواریم که در طول دو برنامه 6 و 7 آن را با افق 1404 به سرانجام برسانیم. فانی افزود :  همچنین امسال 156 برنامه برای اجرای سند در برنامه های آموزش و پرورش پیش بینی شده که امیدوارم با مساعدت مجلس محترم بتوانیم امکانات بیشتر و زمینه های لازم را برای اجرای سند در اختیار داشته باشیم. وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: علاوه بر این بخش عمده ای از سند تحول ، مساعدت سایر نهاد ها را می طلبد و در برخی از راهکارها ما نیاز به تصویب قانون در مجلس داریم. از آنجا که فعالیت مدارس غیردولتی از سال 66 در کشور آغاز شده ، در حال حاضر با فقدان قانون  خاص مواجه هستیم و امیدواریم که رئیس محترم مجلس کمک کنند تا به نتیجه برسیم.»

به اشتراک بگذارید :