18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ ۱۳:۱۳:۵۲
کد مطلب:  1689169
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان:
دو حوزه سلامت و تربیت بدنی در سناریوهای بازگشایی مدارس نقش ویژه ای دارند

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان در گردهمایی معاونین پرورشی و فرهنگی شهرستان ها و مناطق گفت: نقش حوزه های سلامت و تربیت بدنی در اجرای سناریوهای فعالیت های آموزشی مدارس در دوران کرونا مهم و تعیین کننده است و بایستی به عنوان یک فرصت جهت ارائه توانمندی ها و ظرفیت های این حوزه مد نظر قرار گیرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، افشین خوش گوار در گردهمایی معاونین پرورشی و تربیت بدنی شهرستان ها و مناطق با اشاره با بیان این مطلب گفت: ماهیت کیفی برنامه های حوزه سلامت و اجرایی و عملی بودن برنامه های حوزه تربیت بدنی موجب شد تا در دوران کرونا تلاش فراوانی از سوی مجریان این بخش ها برای تحقق اهداف و اجرای برنامه ها صورت گیرد. با این وجود شیوع و تهدید ویروس کرونا فرصتی شد تا اهمیت و ضرورت سلامتی و تحرک بدنی بیشتر از گذشته در سطوح مختلف نظام تعلیم و تربیت به منصه ظهور برسد.

وی با اشاره به سناریوهای تعریف شده برای آغاز سال تحصیلی، این حوزه را همچنان پیش رو و پیشقراول در اجرا و رعایت ضوابط و پروتکل های بهداشتی در حیطه مدارس عنوان کرد و گفت: در حوزه سلامت، هدف کلان حوزه، ارتقای سواد سلامت دانش آموزان و فرهنگیان را با اولویت شرایط کرونایی دنبال خواهیم کرد و چون بحث آموزش و آگاه سازی همچنان از اولویت های تحقق این هدف است، بایستی بر استفاده و بهره برداری از محتواهای الکترونیکی سال گذشته توسط مراقبین سلامت و مدیران مدارس تاکید گردد.کارسازی و جریان سازی رعایت دستورالعمل ها و پروتکل های ابلاغی وزارت و استان و نیز نظارت بر اجرای برنامه ها و برگزاری جشنواره های کشوری و استانی در راستای تحقق اهداف این حوزه نیازمند توجه ویژه می باشد.

معاون تربیت بدنی و سلامت با اشاره به تشکیل کارگروه سلامت و بهداشت در سطح استان و شهرستان ها، گفت: جلسات این کارگروه نباید محدود به یک مقطع زمانی خاصی شود و با توجه به اینکه جلسات این کارگروه و به ویژه مصوبات استانی و شهرستانی به جد پیگیری شود.

خوش گوار، فعالیت ورزشی و تحرک بدنی دانش آموزان را مقوله مهمی دانست که باید در هر شرایطی برای آن برنامه مشخص تعریف کرد و گفت: تربیت بدنی به عنوان یک درس مستقل در برنامه درسی ملی دارای چارچوب های مشخص است که باید در شرایط کرونایی، ماهیت و وجاهت آن حفظ شود. در همین راستا محتواهای الکترونیکی درس تربیت بدنی که در سال گذشته تهیه شده بود، همچنان ملاک عمل معلمان تربیت بدنی می باشد و ضمن اینکه بر اجرای ارزشیابی این درس تاکید می شود، نظارت و ارزیابی هر دو حوزه سلامت و تربیت بدنی بایستی در قالب گروه های آموزشی به صورت هدفمند و جدی دنبال شود.

برگزاری جلسات عمومی با دبیران تربیت بدنی و مراقبین سلامت، هزینه کرد هدفمند اعتبارات تخصیصی، حضور در جلسات مدیران مدارس و تشریح اهداف برنامه های حوزه، بازتاب و انعکاس عملکرد حوزه در جلسات شورای آموزش و پرورش و جلسات برون سازمانی و قدرشناسی از نیروی فعال و تلاشگر، سایر موضوعاتی بودند که معاون تربیت بدنی و سلامت بر اجرای آن اشاره داشتند.

در ادامه این جلسه نادر منصوری رئیس اداره سلامت و فرید منتظری رئیس اداره تربیت بدنی، در صحبت هایی به تشریح و تبیین برنامه ها و فعالیت های حوزه تحت امرشان پرداختند.

به اشتراک بگذارید :