16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ ۱۲:۳۲:۵۶
کد مطلب:  1689077
رئیس سازمان بسیج دانش آموزی استان اصفهان خبر داد:
توزیع 24 هزار بسته لوازم التحریر بین دانش‌آموزان محروم

حسین رجب پور گفت: پیش بینی می شود تا پایان سال تحصیلی، 240 هزار بسته معیشتی به دانش آموزان نیازمند اهدا شود.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان، حسین رجب پور رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی استان اصفهان در گفتگو با خبرنگار روابط‌عمومی اظهار داشت: با توجه با نزدیک شدن به آغاز سل تحصیلی جدید و اجرایی‌شدن طرح‌های پروژه مهر، هرسال در قالب طرح هجرت در کنار آموزش‌وپرورش هستیم که از جمله آنها می‌توان به مرمت و زیباسازی، نقاشی و رنگ‌آمیزی محیط داخلی و بیرونی مدارس، تعمیر و بازسازی اموال و امکانات آموزشی آسیب‌دیده، جوشکاری، برق‌کشی و دیگر فعالیت‌های عمرانی و سازندگی اشاره کرد و در حال حاضر 15 ناحیه و منطقه استان طرح هجرت را به پایان رسانده و در سایر نواحی و مناطق نیز در دست اقدام است. 

وی افزود: در هفته دفاع مقدس، آزمون‌های شهدا در طرح جشنواره سر سفره شهدا برگزار شد، همچنین به دنبال طراحی سایتی برای بارگذاری محتواهای این جشنواره و ادامه کار در سال تحصیلی جدید خواهیم بود. این فعالیت به‌صورت هدفمند و در مورد شهدایی که کمتر مورد تحقیق قرار گرفته‌اند، توسط دانش‌آموزان انجام شده و محتواها در سایت قرار خواهد گرفت و وارد جشنواره خواهد شد.

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی استان اصفهان تصریح کرد: چهاردهمین مرحله لیگ پایا با شرکت 564 تیم 5 نفره از دانش‌آموزان پایه ششم تا یازدهم برگزار شد که پس از گذشته سه مرحله، 34 تیم به مرحله نهایی (بین‌المللی) رسیدند. 10 تیم ما حائز مدال در رشته‌های مختلف فیزیک، شیمی، زیست‌شناسی و ریاضی شدند که از نظر کیفی، 4 طلا، 5 نفره و 1 برنز حاصل کار این تیم‌ها بود و 20 تیم دیگر نیز که فعالیت‌های پژوهشی انجام داده بودند، به دیپلم افتخار رسیدند.

رجب پور ادامه داد: در هفته دفاع مقدس، افتتاح لشگر سایبری صاحب‌الزمان (طرح ققنوس) داریم که با ظرفیت سه برابری انجام خواهد شد و طی مرحله‌ای 20 روزه، شناسایی و آموزش آنها انجام می‌شود. فعالیت اصلی این عزیزان در زمینه تربیتی و در فضای مجازی است که در اپلیکیشن روبیکا قابل‌دسترسی خواهد بود.

وی تاکید کرد: 24 هزار بسته لوازم‌التحریر از 24 شهریور بین دانش‌آموزان محروم توزیع خواهد شد؛ شناسایی این دانش‌آموزان از ابتدا تا 15 شهریور انجام شد و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال تحصیلی، 240 هزار بسته معیشتی به دانش‌آموزان نیازمند اهدا شود.
 

به اشتراک بگذارید :