3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ ۱۵:۲۵:۰۰
کد مطلب:  1689021
همزمان با مدارس سراسر کشور؛
انتخابات انجمن های اولیا و مربیان مدارس استان سمنان آغاز شد

انتخابات انجمن های اولیا و مربیان آموزشگاه های استان سمنان در بازه زمانی 25 شهریور تا 30 مهرماه 1400 برگزار می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان سمنان؛ این انتخابات صبح امروز با حضور مسؤولان استانی و شهرستانی در دبیرستان پسرانه محمدرسول الله (ص) شهرستان سمنان آغاز شد.

سخنران این آیین که معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان بود، ضمن تاکید بر نقش حساس خانواده در تعلیم و تربیت و دستیابی به اهداف سند تحول بنیادین به خصوص در دوران شیوع کرونا، به ضرورت ها و آسیب های جسمی و روحی عدم حضور دانش‌آموزان در مدارس اشاره کرد و گفت: یکی از اصول و ارکان تعلیم و تربیت و زمینه ساز رشد و تحول، مشارکت خانواده است. مشارکت فعال خانواده در سیاست گذاری، برنامه ریزی، پشتیبانی و اجرای طرح های تربیتی بسیار حساس و ضروری است که راه انجام این وظیفه خطیر اجتماعی در مدارس از طریق انجمن اولیا و مربیان میسر خواهد شد.

علیرضا حاجی قاسمی افزود: هر میزان که در تصمیم‌گیری‌ها حضور  اولیا پررنگ تر باشد، توفیقات آموزش و پرورش هم بیشتر خواهد بود. وی اظهار امیدواری کرد با استفاده از ظرفیت انجمن ها و بهره گیری از خرد جمعی، هم افزایی افکار و ارایه دیدگاه ها و نقطه نظرات اولیا، تقویت ارتباط خانه و مدرسه، هم سویی روش های تربیتی خانه و مدرسه و حضور مؤثر اعضای انجمن در کنار مدیران مدارس، شاهد بالندگی و ارتقای کیفیت برنامه های آموزشی و پرورشی و رشد و شکوفایی آینده سازان میهن اسلامی باشیم.

محمد اسقایی، رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان استان نیز در این مراسم ضمن اشاره به 15 ویژگی مدرسه در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، مدرسه را به عنوان کانون عرضه خدمات و فرصت‌های تعلیم و تربیتی و جلوه‌ای از تحقق حیات طیبه برشمرد و گفت: تربیت در فرآیند تعامل مستقیم مربی و متربی شکل می‌گیرد و حذف مدرسه یعنی حذف چند ساحت از 6 ساحت تربیتی؛ وی ابراز امیدواری کرد با اقناع جامعه و خانواده ها در سال تحصیلی جدید و نیز برگزاری انتخاباتی آگاهانه و پرشور، زمینه ساز بهره گیری مناسب از ظرفیت و توان اولیا دانش آموزان در فرآیند تعلیم و تربیت خواهیم بود.

گفتنی است: همزمان با آغاز انتخابات انجمن اولیا و مربیان مدارس سراسر کشور، این آیین در صبح روز پنج شنبه 25 شهریور 1400 با حضور مسؤولان استان و شهرستان سمنان و جمعی از والدین دانش‌آموزان در دبیرستان پسرانه محمدرسول الله (ص) سمنان برگزار شد.

 

عملکرد 30 ماهه اداره انجمن اولیا و مربیان استان سمنان را اینجا ببینید.

به اشتراک بگذارید :