17 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ ۱۱:۵۹:۲۱
کد مطلب:  1688987
توسعه مجتمع‌های آموزشی موجب ارتقای کیفیت آموزش و پرورش می‌شود

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در آیین افتتاح مجتمع آموزشی حیات طیبه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی گرگان، گفت: توسعه مجتمع‌های آموزشی موجب ارتقای کیفیت آموزش و پرورش می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، مهراله رخشانی‌مهر معاون وزیر آموزش و پرورش عصر امروز پنجشنبه 18 شهریور ماه در آیین افتتاح مجتمع آموزشی حیات طیبه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی شهر گرگان که با حضور علیرضا کاظمی سرپرست وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، اظهار داشت: 54 مجتمع بزرگ آموزشی با بیش از هشت هزار مترمربع زیربنا در کشور وجود دارد که از سال 1391 عملیات اجرایی آنها آغاز و پس از مدت کوتاهی متوقف شد، که مجددا از سال 1397 روند تکمیل و اجرای این پروژه ها را شروع کردیم.

وی با تاکید بر اینکه توسعه مجتمع‌های آموزشی موجب ارتقای کیفیت آموزش و پرورش می‌شود، افزود: در طول این سه سال اکثر این پروژه‌های بزرگ تکمیل شد به طوری که هم اکنون در تمام مراکز استان‌ها یک یا دو مجتمع آموزشی حیات طیبه وجود دارد که به نام سردار شهید اسلام حاج قاسم سلیمانی مزین شده است تا دانش آموزان با تأسی از مکتب سردار سلیمانی در مسیر ساختن آینده کشور گام بردارند.

رخشانی‌مهر با اشاره به اینکه متوسط دوره ساخت پروژه‌های عمرانی 12 سال است، افزود: پیش از این مدت اجرای پروژه‌های مدرسه‌سازی ۹ سال بود که اخیراً با تلاش‌های صورت گرفته به 3 سال کاهش یافته است.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس با بیان اینکه طولانی‌ شدن دوره ساخت یک پروژه عمرانی از جنبه‌های گوناگون قابل بررسی و موجب غیر اقتصادی بودن طرح است به تغییرات آیین نامه‌های ساخت و ساز و تغییر در سلایق مردم و معماری طرح اشاره کرد و افزود: در این موارد ناچاریم با طراحی مجدد عملیات اجرایی را احیا و دنبال کنیم.

معاون وزیر آموزش و پرورش به رشد اعتبارات مدرسه‌سازی اشاره کرد و گفت: به این منظور 300 میلیارد تومان برای ساخت و تجهیز فضاهای آموزشی استان گلستان مصوب شده که بخشی از آن نیز تخصیص یافته است. 118 میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی مدرسه سازی است که اعتبارات تامین تجهیزات هنرستانی نیز در آن وجود دارد.

وی اضافه کرد: علاوه براین امسال برای نخستین بار سرفصل مدرسه‌سازی در اعتبارات طرح محرومیت زدایی گنجانده شده است که 180 میلیارد تومان نیز از این محل به استان گلستان اختصاص می یابد.

رخشانی‌مهر در پایان ابراز امیدواری کرد با پیگیری و مساعدت سازمان برنامه و بودجه ردیف اعتبارات تجهیزات آموزش مجازی از محل منابع هدفمندسازی یارانه‌ها نیز به زودی تامین و توزیع شود.

به اشتراک بگذارید :