16 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۹ ۱۰:۱۳:۵۵
کد مطلب:  LmSMosnE
حجه الاسلام سید حسن خمینی ، تولیت مرقد مطهر حضرت امام خمینی (ره) :
جامعه خوب جامعه ای است که آموزش و پرورش خوبی داشته باشد

حجه الاسلام سید حسن خمینی ، تولیت مرقد مطهر حضرت امام خمینی ( ره ) گفت : جامعه خوب جامعه ای است که آموزش و پرورش خوبی داشته باشد و یک نظام هر چه بیشتر به آموزش و پرورش توجه کند سعادتمندتر خواهد شد چراکه در دوره نوجوانی داشتن الگوی صحیح و نظام ارزشی و آموزشی در جهت چیزی است که جامعه را در راه سعادت می کشاند.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان و به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش ، شامگاه روز گذشته سیدحسن خمینی در دیدار با وزیر  ومدیران آموزش و پرورش سراسر کشور که در مرقد مطهر حضرت امام خمینی  (ره) برگزار شد، ضمن یاد آوری تقدم تزکیه  بر تعلیم تاکید کردند هرکس اول باید خودش را و نفسش را بسازد و پاک کند و پس از آن به علمی خودش را  بیاراید اول در بخشهای عرفانی  خودش را تزکیه کند سپس به امر آموزش بپردازد  چرا که تربیت مقدم بر تعلیم است .

تولیت مرقد مطهر حضرت امام ( ره ) با بیان اینکه جامعه ما جامعه تربیت شده است تصریح کرد : با همه اینها در جامعه مشکلاتی داریم که باید آنها را حل کنیم ،مشکل  طلاق ،  مواد مخدر ، استفاده از الفاظ رکیک در شبکه های اجتماعی از جمله مشکلاتی است که ما شاهد آن هستیم.

وی در ادامه افزود: برخی ریشه همه این مشکلات را اقتصادی می دانند،  لیکن مشکلات اقتصادی  تنها علت  پیدایش این مشکلات نمیباشند.  مهمترین  شرط تربیت ، الگو است، اگر الگوی صحیح  برای فرد در جامعه  باشد ، انسانها خود به خود  تربیت می شوند  چنانچه اگر الگوی  بد در جامعه داشته باشیم  انسان ها خود به خود بد می شوند، نقش الگو در یک نظام تربیتی از مهمترین  عواملی است که تاثیر می گذارند تک تک ،  جامعه را می سازیم  ، هرکس به اندازه وسع خودش جامعه را می سازد.

سید حسن خمینی بیان کرد: از دیگر مشکلاتی که اکنون  به آن دچار هستیم یکی این است که اگر قبلا می گفتند این کار بد است آن فرد قبول می کرد ،خودش  و وجدانش را از  این کار باز می داشت اما بسیاری از ناهنجاری های جامعه امروز ما ریشه در تفلسف دارد،  یعنی وقتی می گویند این کار بد است آن فرد  بر می گردد و می گوید : چه کسی می گوید بد است؟ چرا بد است ؟ اگر دزد دزدی را بد بداند  درمانش راحت تر است  .

وی  با تاکید بر نظام مد در دنیا و اینکه این نظام هر از چند گاهی تغییر می کند علت این تغییر را ، تغییر الگو توصیف کرد و گفت: هر جامعه ای برای خودش الگویی دارد؛ همه ،  هم الگو پذیریم  هم الگو هستیم  و برای بهتر شدن آن باید  از خودمان شروع کنیم.

تولیت مرقد مطهر حضرت امام ( ره )  با تاکید بر امر آموزش و پرورش  برای جامعه اظهار کرد:  در دیداری که علی امینی ،  نخست وزیر وقت ،  با امام خمینی ( ره )  داشتند،  ایشان تنها اعتراضی که  بیان کردند این بود که چرا شرعیات را از آموزش حذف کرده اید؟ این نشانه چیست؟  آیا در دوره های راهنمایی و  دبیرستان که تاثیرگذار ترین دوره سنی هر فرد است مقوله ای مهمتر از آموزش و پرورش می تواند تاثیر گذار باشد.

به اشتراک بگذارید :