10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ ۱۱:۰۸:۲۴
کد مطلب:  1688861
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران:
شوق و حماسه آموختن با همت و تلاش همه همکاران و مشارکت اولیاء احیاء می شود

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران گفت: هوشیاری جامعه فرهنگی برای تبدیل محدودیت های ایجاد شده به فرصتی بی بدیل برای توسعه آموزش به شیوه های نو و تعطیلی مدارس به دلیل شیوع کرونا باعث شد خانواده ها درک بهتری از تلاش جامعه فرهنگی پیدا کنند. همکاران فرهنگی ما به شکل مضاعف تلاش کرده اند و این بسیار ستودنی است.

به گزارش اطلاع رسانی و روابط عمومی معاونت سوادآموزی  اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، معاون سوادآموزی در جمع اعضای کمیته پروژه مهر شهرستانهای دماوند و رودهن گفت: اعتقاد ما براین است که شوق و حماسه آموختن باید دوباره احیاء شود و دانش آموزان و معلمان با انرژی و نشاط بیش ازپیش سرکلاس درس حاضرشوند.

زینالی بر اهمیت پروژه مهر و بیان این موضوع که امسال همانند سال گذشته به دلیل شیوع بیماری کرونا مهر متفاوتی خواهیم داشت افزود: تمام تلاشمان این است با همکاری کمیته های پروژه مهر و با همدلی و بهره گیری از خرد جمعی، مهری شکوهمند را آغاز کنیم.

وی به اقدامات انجام شده در خصوص بازگشایی مدارس و پروژه مهر اشاره کرد و گفت: تعمیر و تجهیز فضاهای آموزشی و پرورشی اعم از مدارس و کلاس های درس، کانون ها، دارالقرآن و فضاهای ورزشی، تأمین ملزومات و ضروریات بهداشتی برای رعایت پروتکل های بهداشتی از اولویت های پروژه مهر امسال می باشد.

این مقام مسئول افزود: هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم، نظارت بر پایگاه های سنجش نوآموزان ابتدایی، اجرای واکسیناسیون فرهنگیان، تهیه ماسک و الکل و مواد ضدعفونی کننده برای مدارس از دیگر اقداماتی است که برای بازگشایی مدارس ضروری است.

دبیر کمیته بهبود کیفیت استان با اشاره به اهمیت نیروی انسانی متخصص در حوزه آموزشی و پرورشی بیان کرد:  با وجود کمبود نیروی انسانی متخصص، در زمینه ساماندهی نیروی انسانی اقدامات خوبی انجام شده و باید تلاش کنیم حداکثر استفاده از ظرفیت نیروهای موجود را داشته باشیم.

معاون مدیرکل شهرستانهای استان تهران در پایان با اشاره به تقارن بازگشایی مدارس با ایام اربعین حسینی و هفته دفاع مقدس گفت: شعار بازگشایی مدارس در منطقه، مهر حسینی با شوق و حماسه آموختن است و با استعانت از امام حسین علیه السلام و ارواح طیبه شهدای کربلا و شهدای کربلای ایران، سال تحصیلی جدید را به امید ریشه کنی هر چه سریع تر بیماری کرونا آغاز خواهیم کرد.

 

به اشتراک بگذارید :