18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ ۱۱:۰۸:۰۰
کد مطلب:  1688849
جلسه ضمن خدمت مهارتهای ارتباطی مدیران( ویژه مدیران جدید الانتصاب)

جلسه ضمن خدمت مهارتهای ارتباطی مدیران ویژه مدیران جدید الانتصاب با حضور مدیر و معاونین آموزش و پرورش برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی مدیریت اموزش و پرورش شهرستان خمینی شهر در شهریور ماه 1400طی دوجلسه ضمن خدمت مهارتهای ارتباطی مدیران (ویژه مدیران جدید الانتصاب) با حضور علی اصغر مومنیان مدیرآموزش و پرورش و معاونین و کارشناسان مسئول حوزه های آموزش نیروی انسانی، اموراداری ،فن آوری و اطلاعات ، تعاون و رفاه ،امتحانات ،امورمالی برگزار گردید.

در این جلسه علی اصغر مومنیان مدیر آموزش و پرورش شهرستان خمینی شهرضمن تبریک انتصاب همکاران به سمت مدیریت خاطرنشان کرد: وظایف مدیران مدارس از اهمیت ویژه ای برخوردار است و نقش استراتژیک دارد. زیرا تمام اهداف و عوامل این سازمانها انسانی است و اگر سازمان آموزش و پرورش و مدیران آن از ماهیت کار غافل باشند. حاصل کارشان در ابعاد اخلاقی، اجتماعی و اقتصادی متوجه جامعه خواهد شد و در رشد و توسعه ی جامعه و یا افت و انحطاط آن سهم مؤثری خواهد داشت. بنابراین مسئولیت یک مدیر بسیار سنگین است و باید با اهداف و وظایف اساسی و مهارتهای لازم مدیریت خصوصاً در برقراری روابط انسانیآشنا باشند.

مدیران، خود باید افرادی متواضع و در رفتار خود طبیعی باشند و طوری واحد آموزشی خود را کنترل و هدایت کنند که امر تعلیم و تربیت در جهت نیل به اهداف آمــوزش و پرورش در جهت مطلوب سیر کند.

در ادامه جلسه:معاونین و کارشناسان به طور تخصصی پیرامون مطالبی که مربوط به حیطه کاریشان بود مواردی را عنوان نمودند. از جمله این موارد:نحوه تحویل وثبت اموال،اسقاط اموال،فرآیند مالی وحسابداری مدارس،نامه نگاری اداری،میزان و زمان برداشت تنخواه،دوره های ضمن خدمت مورد نیاز همکاران،اصول رهبری و مدیریت،برنامه های حوزه پرورشی و....مطرح شد و در پایان بر استفاده از تجربیات دیگر مدیران همتراز و هم مقطع تاکیدشد.

 

به اشتراک بگذارید :