20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ ۱۱:۰۶:۲۳
کد مطلب:  1688847
با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور انجام شد:
آئین بهره برداری از کارگاه های آموزشی هنرستان دکتر فرخ در ناحیه 6 مشهد مقدس

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور در سفر به استان خراسان رضوی ضمن بازدید از روند آماده سازی مدارس برای بازگشایی، کارگاه های آموزشی هنرستان دکتر فرخ ناحیه شش مشهد را افتتاح کرد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، سید جواد حسینی در آیین افتتاحیه این کارگاه های آموزشی با بیان اینکه مرحوم دکتر فرخ علاوه بر روحیه  بخشندگی معلمی به تمام معنی بود اظهار کرد: مجمع خیرین مدرسه ساز کشوری با همت این عزیز از کنار مضجع رضوی شکل گرفت و منشا خدمات زیادی به آموزش و پرورش در حوزه ساخت و تجهیز  مدارس شد.

حسینی با بیان اینکه یکی از جدی ترین انتقادات به نظام های آموزشی در دنیا  عدم رشد خلاقیت ، عدم گسترش عدالت و آموزش های صرف نظری بود اظهار کرد: توسعه آموزش های فنی حرفه ای در کشورمان گامی در جهت  بهتر زیستن، رفتن به سوی آموزش و پرورش ارگانیکی و آموزش های مهارتی است.

حسینی با بیان اقدامات نوآورانه آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: از جمله از اقدامات نوآورانه آموزش و پرورش خراسان رضوی ادامه فعالیت های خیری در حوزه آموزش های فنی حرفه ای و کاردانش یا ایجاد مجمع خیرین توسعه آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش و همچنین راه اندازی  مرکز رشد کارآفرینی دانش آموزان است.

وی افزود:  طرح صد دبیرخانه صد مدرسه از دیگر اقدامات نوآورانه در استان خراسان رضوی است که بر اساس این طرح هر مدرسه می تواند دبیرخانه همکاری های مشترک یک دستگاه اجرایی با آموزش و پرورش باشد.

حسینی با بیان اینکه توسعه دارای دو ویژگی توازن و پایداری است گفت: ارتباط  دستگاه های اجرایی با یکدیگر موتور محرکه توسعه جامعه است و این ارتباط هر چقدر در آموزش و پرورش قوی تر باشد می تواند به کل جامعه نیز تسری پیدا کند.

وی تصریح کرد: مشارکت وزارت نیرو و شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی در کمک به مدرسه سازی و گسترش فرهنگ استفاده از آب در بین دانش آموزان قابل تقدیر است.

شایان ذکر است مجموعه کارگاه های آموزشی هنرستان دکتر فرخ ناحیه ۶ مشهد با مشارکت سازمان آب منطقه‌ای ، مجمع خیرین توسعه آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش  و اداره کل نوسازی استان خراسان رضوی  برای استفاده ۳۸۰ هنرجو احداث شده است.

به اشتراک بگذارید :