13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ ۱۱:۰۰:۱۷
کد مطلب:  1688831
ابلاغ سیاست‌های معاونت پرورشی و فرهنگی برای آغاز باشکوه سال تحصیلی جدید

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران از ابلاغ سیاست های معاونت پرورشی و فرهنگی برای آغاز باشکوه سال تحصیلی جدید خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، سید مجتبی هاشمی گفت: با هدف ارتقاء کیفیت بازگشایی سال تحصیلی 1401-1400، بر مبنای چرخش فرهنگی و تربیتی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، توصیه­های پرورشی و فرهنگی از سوی سرپرست وزارت آموزش و پرورش ابلاغ و به عنوان رهنمود اجرایی به مدارس استان ارسال گردید.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: فعالیت­های مدارس با در نظر گرفتن شرایط کرونایی و آموزش مجازی با تأکید بر اجرای برنامه­های پرورشی و فرهنگی آغاز خواهد شد و مستلزم برنامه­ریزی دقیق در آموزشگاه­ها، کانون های فرهنگی _ تربیتی، دارالقرآن ها، مراکز و هسته های مشاوره و اردوگاههای دانش آموزی استان بر اجرای مواردی همچون غبارروبی و ضدعفونی نمودن فضای نمازخانه، پخش دعای فرج در کلاس های مجازی، تأکید بر حسن اجرای نهضت حفظ جزء سی قرآن کریم، توجه بر اجرای مطلوب جشنواره پرسش مهر، گرامیداشت ایام دفاع مقدس با بهره گیری از حضور حداکثری تشکل­های دانش آموزی، اولویت قراردادن برنامه های بهداشت روان و پیشگیری از آسیب های اجتماعی، شکل­گیری فعالیت­ها در شبکه شادو... خواهد بود.

وی در ادامه گفت: امیدواریم با برنامه ریزی مطلوب، شاهد حضور با نشاط دانش آموزان در فضای مجازی کلاس­های درس و فعالیت­های تربیتی باشیم و با بهره­‌گیری از خط ملی نماد، بتوانیم در تقویت روحیه دانش آموزان آسیب دیده از کرونا، گامی اساسی برداریم.

هاشمی در پایان ابراز امیدواری کرد که مدیران، مربیان و معاونان پرورشی، مشاوران و سایر همکاران حوزه پرورشی با عملیاتی ساختن موارد مطروحه در توصیه‌­های بازگشایی مدارس از سوی وزارت متبوع، زمینه ساز روزهای اثربخش در فضای مجازی و حقیقی مدارس باشند.

 

به اشتراک بگذارید :