16 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۹ ۰۹:۵۸:۵۸
کد مطلب:  Tthqk5lT
وزیر آموزش و پرورش در مرقد مطهر امام (ره ):
پیروی از آرمانهای حضرت امام خمینی (ره) و رهنمودهای مقام معظم رهبری آموزش و پرورش را به اهداف می رساند

وزیر آموزش و پرورش در جمع مدیران آموزش و پرورش سراسر کشور در حرم امام خمینی ( ره ) گفت : پیروی از آرمانهای حضرت امام خمینی (ره) و رهنمودهای مقام معظم رهبری آموزش و پرورش را به اهداف می رساند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان و به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش ، شامگاه روز گذشته علی اصغرفانی در مراسم تجدید بیعت با آرمانهای امام خمینی (ره) که با حضور سید حسن خمینی در مرقد امام (ره) برگزار شد ، اظهار کرد : اگر ، دنباله رو شهیدان رجایی ، بهشتی و باهنر هستیم ، اگر من به عنوان ریئس آموزش و پرورش  دنباله رو آنها هستیم این جمله شهید باهنر را که تابستان مدرسه تعطیل می شود اما تعلیم و تربیت تعطیل نمی شود ، آیا واقعا ، این کار را می کنیم ؟ در سند بنیادین از تبدیل مدرسه به نهاد تربیتی ناظر به این جمله شهید باهنر است . ما باید برنامه ریزی کنیم و مدرسه را باز کنیم تا بچه ها بیایند و زیر نظر مربیان تربیت شوند .

علی اصغر فانی با تاکید بر ادامه راه شهید رجایی عنوان کرد آنهایی که طرفدار شهید رجایی هستند یادآور میشوم رجایی به آقای حسین مظفری نژاد که معاون ایشان بود گفت : برو کتت را بفروش و خر ج تربیت معلم کن ، این بیانگر این است که اگر معلم اول خودش را ساخته باشد می تواند دانش آموز را بسازد به مدیران توصیه می کنم به تربیت معلم برسید ، امروز پردیس های ما امکانات مناسبی ندارند.    

وی به اهمیت آموزش ضمن خدمت و اهمیت عدالت آموزشی اشاره کرد و تاکید کردند این مسائل  مهم و مورد علاقه شهیدان رجایی و باهنر بود . آنها به دنبال آن بودند که هیچ ایرانی نباشد که از تحصیل محروم باشد وزیر آموزش و پرورش در پایان ضمن آرزوی توفیق همه رهروان آن بزرگوان گفت : ما امروز در کنار همه این شهیدان عزیز و شهدای 7 تیر که با خون خود انقلاب را آبیاری کردند پیمان می بندیم که به راه شهیدان رجایی و باهنر و دیدگاه های شهید بهشتی پایبند باشیم و رسیدگی به مناطق محروم و توسعه تربیت معلم را در اولویت کاری قرار دهیم ، ما پیمان می بندیم راه امام ( ره ) و رهنمودهای مقام معظم رهبری را دنبال کنیم تا آموزش و پرورش هرچه بهتر و بیشتر به اهداف خود برسد .  

به اشتراک بگذارید :