11 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ ۰۹:۱۸:۳۹
کد مطلب:  1688541
مسئول کانون امام خمینی(ره) ناحیه چهار خبر داد
تولید قریب به ۹۰۰ اثر فاخر آموزشی و تربیتی توسط کانون امام خمینی (ره ) در سال تحصیلی۴۰۰-۹۹

کانون ها به عنوان مکمل فعالیت های آموزشی و مرکزی برای برنامه ها و فعالیت های فرهنگی، ادبی، هنری، ورزشی، اجتماعی و مهارتی در جهت رشد و شکوفایی استعدادهای دانش آموزان بوده و از راهبردی ترین بخش های تربیتی وزارت آموزش و پرورش می باشند.

تولید قریب به ۹۰۰ اثر فاخر آموزشی و تربیتی توسط کانون امام خمینی (ره ) در سال تحصیلی۴۰۰-۹۹
  خانم وزینی در مصاحبه با اطلاع رسانی و روابط عمومی ناحیه چهار گفت: کانون ها به عنوان مکمل فعالیت های آموزشی و مرکزی برای برنامه ها و فعالیت های فرهنگی، ادبی، هنری، ورزشی، اجتماعی و مهارتی در جهت رشد و شکوفایی استعدادهای دانش آموزان بوده و از راهبردی ترین بخش های تربیتی وزارت آموزش و پرورش می باشند.
کانون فرهنگی تربیتی امام خمینی (ره) با مجازی شدن فعالیتها در شرایط بیماری کرونا اهتمام خود را در جهت تبدیل نمودن این موقعیت به فرصتی برای جذب دانش آموزان و گسترش فعالیتها در بستر شبکه شاد در قالب برنامه جوانه ها، انجمن های ۲۲گانه و کارگاههای هنری_مهارتی به کار گرفته است.
هدف اصلی در فعالیت های این کانون، غنی‌سازی اوقات دانش آموزان و خانواده های آنان در ساعات رسمی و غیررسمی است.
این کانون از همان روزهای ابتدایی کرونا ضمن تلاش در جهت جذب حداکثری دانش آموزان با همکاری رابطین خود در سطح مدارس ضمن بررسی و نیازسنجی، به تولید روزانه محتوا به منظور غنی سازی گروههای دانش آموزی و استفاده مدارس در سطح ناحیه، استان و کشوری نمود که این تولید محتواها با رعایت استاندارهای لازم در کانال های وزارتی بارگذاری گردیده است.

حاصل تلاش همکاران در کانون امام خمینی (ره ) در سال تحصیلی ۴۰۰-۹۹ تولید قریب به ۹۰۰ اثر و محتوای فاخر و برجسته آموزشی و تربیتی بوده که برای تولید یک محتوای قابل ارائه و استاندارد، عددی بسیار قابل توجه است که خوشبختانه با عنایت به حساسیت امر به ویژه در امور تربیتی، با رعایت تمامی موارد استاندارد و به لحاظ دارا بودن محتوای ارزشمند و فاخر در کانال های وزارتی استان و ناحیه بارگذاری گردیده است.
فعالیت های کانون فرهنگی-تربیتی امام خمینی (ره) در قالب ۲۲ انجمن شامل:
انجمن قرآن و عترت، انتظار و مهدویت، طبیعت یاران، مهارت‌های زندگی و اجتماعی، شعر و داستان، پیشگامان سلامت، کتاب و کتاب‌خوانی، نقد ادبی، مجری‌گری، ورزشی، گردشگری، کارآفرینی، هنرهای دستی تجسمی، هنرهای نمایشی، فیلم، هنرهای آوایی، بازی‌های رایانه‌ای، رسانه وفضای مجازی، خبرنگاری، حقوق دانش‌آموزی و نجوم انجام شده که این مهم حاصل برنامه ریزی و نیاز سنجی و تلاش شبانه روزی همکاران این مرکز در تولید و ارائه برای انتقال اهداف فرهنگی، هنری و تربیتی به عزیزانمان در کلیه سطوح تحصیلی و عموم خانواده ها صورت گرفته است.

همچنین همراهی گام به گام با مسئولین ذیربط در برگزاری جشنواره ها، نمایشگاهها و مسابقات مختلف وفق دستورالعمل ها همواره مورد اهتمام بوده و از دیگر فعالیتهای این کانون در تمام طول سال و با شرایط ویژه ایام کرونایی بوده و می باشد.

به اشتراک بگذارید :