20 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۹ ۰۹:۴۰:۴۴
کد مطلب:  0XO8uR9O
رییس اداره انجمن اولیا و مربیان فارس خبرداد:
راه اندازی قریب الوقوع سه مرکز جدید مشاوره خانواده در آموزش و پرورش فارس

رئیس اداره انجمن اولیاء ومربیان آموزش و پرورش فارس از تاسیس سه مرکز مشاوره خانواده در آموزش و پرورش فارس ،در آینده ای نزدیک خبر داد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ، علی اصغر ثابت اقلیدی در اولین گردهمایی مدیران مراکز مشاوره خانواده آموزش و پرورش فارس ، در شیراز ،ضمن اشاره به افزایش روز افزون و نگران کننده آسیب های اجتماعی ، پیچیدگی نوع آسیب ها و پیامد های ناگوار ضد فرهنگی آن در فضای مجازی گفت: توجه به اهمیت و جایگاه مراکز مشاوره در مجموعه بزرگ آموزش و پروش لازم و ضروری است .

ثابت افزود: باتوجه به سیاست های وزارت متبوع مبنی بر تقویت مراکز مشاوره خانواده ، در شیوه نامه ساماندهی نیروی انسانی ،برای مراکز مشاوره خانواده  در آموزش و پرورش ، پست مدیریت و نیروی انسانی موظف متخصص ،از همکاران فرهنگی در مقطع کارشناسی ارشد ، رشته روانشناسی  بالینی و مشاوره اختصاص داده شده است.

وی گفت: دانش آموزان و والدین آنها به آموزش و پرورش به عنوان نهادی مقدس امین و مورد اعتماد نگاه می کنند ، بنا بر این ،فعالیت مراکز مشاوره خانواده با استفاده از نیروی انسانی متخصص و روان شناس و مشاوران خبره ، که برای حل مسایل روحی ،روانی و تربیتی دانش آموزان و خانواده ها تلاش می کنند  با اهمیت است.

رئیس اداره انجمن اولیاء ومربیان آموزش و پرورش فارس، به فاصله معنا دار تعداد مراکز مشاوره خانواده فارس، نسبت به تعدادی از استان های کشور اشاره کرد و گفت: در سال جدد تلاش می کنیم که با اهتمام همکاران،حداقل سه مرکز مشاوره خانواده در آموزش و پرورش فارس تاسیس کنیم.

ثابت  گفت:در این همایش ، مسائل کمی و کیفی مراکز راهنمایی و مشاوره خانواده،توسعه تامین نیروی انسانی مجرب، بهره گیری از اساتید متخصص روانشناسی و تامین منابع مالی مورد بررسی قرار می گیرد.

گفتنی است ،در  همایش مدیران مراکز مشاوره خانواده آموزش و پرورش فارس که برای اولین بار شکل گرفته ، کارشناسان و مسئولان انجمن اولیای  اداره های آموزش و پرورش شهرستانها ،مناطق و نواحی چهار گانه شیراز، در سالن جلسات امام سجاد(ع) ناحیه دو شیراز برگزار گردید.

به اشتراک بگذارید :