23 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۹ ۰۹:۳۹:۳۰
کد مطلب:  ECOBOMzv
رئيس اداره مشاوره تربيتي و تحصیلی آموزش و پرورش فارس خبر داد :
راه اندازی 121 مرکز تخصصی انتخاب رشته کنکور در فارس

رئيس اداره مشاوره تربيتي و تحصیلی آموزش و پرورش فارس گفت : همزمان با اعلام نتیجه و دریافت کارنامه داوطلبی ورود به دانشگاه ها وموسسات آموزش عالی کشور، 121 مرکز تخصصی انتخاب رشته کنکور برای داوطلبین در فارس، راه اندازی خواهد شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ، کامران حکمت گفت: با اعلام نتایج  و دریافت کارنامه داوطلبی ورود به دانشگاه ها  و موسسات آموزش عالی کشور ،به همت  اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی آموزش و پرورش فاررس ، 121 مرکز تخصصی انتخاب رشته کنکور در سطح مناطق آموزش و پرورش استان راه اندازی خواهد شد.

وی افزود :  از این تعداد،  11 پایگاه در سطح شیراز و بقیه در سایر مناطق و شهرستان ها  به ارائه خدمات راهنمایی و مشاوره انتخاب رشته می پردازند.

رئيس اداره مشاوره تربيتي و تحصیلی آموزش و پرورش فارس تاکید کرد: در این پایگاه ها زبده ترین مشاوران مدارس با بهره گیری  از جدیدترین نرم افزارهای انتخاب رشته ،به ارائه خدمات به داوطلبان خواهند پرداخت.

حکمت تاکید کرد: مراکز تخصصی انتخاب رشته آموزش و پرورش فارس، از نظر فضای تربیتی ، حرفه ای و تخصصی دارای استانداردهای لازم بوده و توانایی پوششی داوطلبین و مراجعه کنندگان را خواهد داشت.

وی به خانواده های داوطلبان یاد آور شد: همه ساله همزمان  با شروع انتخاب رشته، افرادی سودجو ، غیرموجه و فاقد صلاحیت های حرفه ای ،با انجام تبلیغات وسیع ،برای داوطلبان ورود به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور، اقدام به انتخاب رشته می نمایند که متاسفانه داوطلبان را با  آسیب های فراوانی مواجه می کند .

رئيس اداره مشاوره تربيتي و تحصیلی آموزش و پرورش فارس گفت: امسال مراکز تخصصی انتخاب رشته شاهد و ایثارگران نیز  با مشارکت اداره مشاوره دوره های تحصیلی آموزش و پرورش و اداره شاهد و امور ایثارگران آموزش و پرورش فارس  و همچنین امور شاهد وایثارگر ان بنیاد شهید شیراز ،به صورت ویژه به ارائه خدمات راهنمایی و مشاوره کنکور به خانواده های شاهد و ایثارگر خواهد پرداخت. 

به اشتراک بگذارید :