18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ ۱۷:۳۱:۲۸
کد مطلب:  1687869
برگزاری مراسم نمادین انتخابات انجمن اولیا و مربیان شهرستان ازنا

همزمان با سراسر کشور ، مراسم نمادین انتخابات انجمن اولیا و مربیان شهرستان ازنا در دبیرستان نمونه دولتی فارابی (متوسطه اول) و با حضور سرپرست آموزش و پرورش لرستان ، رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان ، مدیر و معاونین آموزش و پرورش شهرستان ازنا و اولیای دانش آموزان مدرسه فارابی برگزار شد .

سرپرست آموزش و پرورش لرستان در این مراسم ضمن قدردانی از تلاش مجموعه ی آموزش و پرورش شهرستان ازنا و عوامل اجرایی مدرسه فارابی گفت ؛ علی‌رغم دشواریِ وضعیت در شرایط شیوع ویروس کرونا ، از نظر تجربه و نگاه به بحث بازگشایی مدارس ، نسبت به پارسال در نقطه ی متفاوتی ایستاده ایم .

سیدعیسی سهرابی افزود ؛ این همگرایی و نگاهِ یکسان نسبت به بحث بازگشایی مدارس و آموزش حضوری منتج از گسترش نابرابری های آموزشی ( در پی آموزش مجازی به دلیل نبود امکانات و زیرساختهای ارتباطی در برخی مناطق محروم و روستایی ) بوده است .

وی ادامه داد ؛ کرونا این نابرابری و شکاف را بیشتر کرد و علی رغم اینکه 《شاد》به عنوان افتخار آموزش و پرورش در راستای ترمیم این شکاف پیش رفت ولی در لرستان مناطق جغرافیایی زیادی وجود دارد که مدرسه داریم ولی زیرساخت برقراری ارتباطات اینترنتی در این مکان ها فراهم نیست و دانش آموزان با مشکل نداشتن تجهیزات آموزش مجازی مواجه هستند.

سهرابی یکی دیگر از دلایل اشتراک دیدگاه در خصوص بازگشایی مدارس را اهمیت سلامت جسمی و روانی دانش آموزان عنوان کرد و گفت ؛ استراتژی کلان آموزش و پرورش به دنبال بازگشایی تدریجی و ترکیبی مدارس با اولویت سلامت دانش آموزان است .

سرپرست آموزش و پرورش لرستان انتخابات انجمن اولیا و مربیان را نماد پیوند بین دستگاه تعلیم و تربیت و خانواده ها عنوان و ابراز امیدواری کرد ؛ با همیاری آموزش و پرورش و خانواده ها در جهت بازگشایی آرام و ترکیبی مدارس گام برداریم .

وی در پایان با اشاره به اهداف سند تحول بنیادین اظهار داشت ؛ باید از تجارب و دستاوردهای آموزش الکترونیکی که در شرایط کرونا به دست آمده در مسیر توسعه ی این قابلیت استفاده کنیم .

 تنظیم خبر ؛ لک

به اشتراک بگذارید :