3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ ۱۷:۱۸:۲۱
کد مطلب:  1687865
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در نشست شورای معاونین دستگاه تعلیم و تربیت استان خبر داد:
بهره برداری از ۲۷۶ پروژه آموزشی و پرورشی با زیر بنای ۱۳۴ هزار متر مربع همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در نشست شورای معاونین دستگاه تعلیم و تربیت استان گفت:بیش از هزار و ٣٠ کلاس درس در قالب ۲۷۶ پروژه با زیربنای ۱۳۴ هزار مترمربع در آغاز سال تحصیلی به دستگاه تعلیم و تربیت استان تحویل خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، قاسمعلی خدابنده در این جلسه با اشاره به آغاز فرآیند توزیع کتب درسی دانش آموزان در سطح شهرستان ها و مدارس استان گفت: تا کنون ۹۰ درصد همکاران فرهنگی استان دُز اول واکسن خود را در مقابله با بیماری کرونا دریافت نموده اند. 

وی افزود: با توجه به اعلام وزارت بهداشت در خصوص واردات واکسن مناسب افراد زیر ۱۸ سال، واکسیناسیون دانش آموزان در اولویت قرار  خواهد گرفت. 

خدابنده در خصوص بازگشایی مدارس در آغاز سال تحصیلی پیش رو با تاکید بر اینکه مبنای عمل دستگاه تعلیم و تربیت حفظ سلامت دانش آموزان و همکاران است تصریح کرد: در آغاز سال تحصیلی پیش رو در مناطق قرمز کلاس حضوری نخواهیم داشت لیکن در مناطق سفید کلاس ها به شکل حضوری برگزار می شود، در مناطق نارنجی و زرد نیز به سمت بازگشایی تدریجی و آرام خواهیم رفت.  

وی افزود: در کلاس های با جمعیت زیاد می توان با گروه بندی دانش آموزان نیمی از فرایند آموزش را به شیوه مجازی و نیمی دیگر را به صورت حضوری برگزار نمود.  

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی با اشاره به زحمات و تلاش های مضاعف همکاران ما در ایام ارائه آموزش های مجازی گفت: در صورت بهبود شرایط کرونایی به سمت بازگشایی مدارس در سه فاز، مدارس زیر ۵۰ نفر، مدارس زیر ۱۰۰ نفر و در نهایت مدارس بالای ۱۰۰ نفر خواهیم رفت.

وی با بیان این که بیش از هزار و ٣٠ کلاس درس در قالب ۲۷۶ پروژه با زیربنای ۱۳۴ هزار مترمربع در آغاز سال تحصیلی به دستگاه تعلیم و تربیت استان تحویل خواهد شد تصریح کرد:از مجموع ۲۷۶ پروژه آماده بهره برداری استان ۲۱۵ پروژه آموزشی و الباقی شامل سالن ورزشی، دارالقرآن، خوابگاه، استخر، نمازخانه و کارگاه می باشد.

به اشتراک بگذارید :