16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ ۱۶:۵۸:۲۶
کد مطلب:  1687847
مدیرکل دفتر فنی حرفه ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش «معین پروژه مهر استان گلستان»:
بازگشایی مدارس ضمن رعایت حفظ سلامت دانش آموزان، معلمان و خانواده ها، به صورت «اقتضایی» و «تدریجی» است

مدیرکل دفتر فنی حرفه ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش در جلسه شورای معاونین استان گلستان، اظهار کرد: بازگشایی مدارس ضمن رعایت حفظ سلامت دانش آموزان، معلمان و خانواده ها، به صورت اقتضایی و تدریجی است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، سید مصطفی آذرکیش در سفر یک روزه به استان گلستان، با اشاره به بخشنامه «الگوی فعالیت آموزشی و تربیتی مدارس در شرایط کووید 19»، برای سال تحصیلی جدید، گفت: حضور دانش آموزان در مدرسه، نقش معلم در تربیت و یادگیری و تأثیر تعلیم و تربیت حضوری بر دانش آموزان، غیرقابل جایگزین است.

وی افزود: افت تحصیلی یکی از تبعات توقف آموزش‌های حضوری بوده و ممکن است در آینده نتایج و آثار مخربی بر دانش آموزان، نظام آموزشی و جامعه بگذارد.

مدیرکل دفتر فنی حرفه ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: بازگشایی مدارس، از آغاز مهرماه، ضمن رعایت حفظ سلامت دانش آموزان، معلمان و خانواده ها، به صورت اقتضایی و تدریجی است؛ مدارس به‌صورت آرام و تدریجی با روش‌های ترکیبی (حضوری و غیرحضوری) ابتدا در مدارس کم جمعیت روستایی و عشایری و همچنین دروس کارگاهی و عملی هنرستان ها بازگشایی خواهند شد.

آذرکیش همچنین صداقت و امانت داری را دو ویژگی انسان های مؤمن برشمرد و اضافه کرد: دانش آموزان امانت هایی در دستان ما هستند که شایسته است بی وقفه از آن ها مراقبت کرده و برای تعلیم و تربیت آن ها  برنامه‌ریزی و تلاش کنیم و این امانت را به درستی به صاحبان آن ها تحویل دهیم.

 

به اشتراک بگذارید :