15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ ۱۴:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1687769
با حضور مسئولین استانی وشهرستان صورت گرفت:
افتتاح مدرسه خیر ساز 8 کلاسه شبانه روزی در روستای سرای

امروز با حضور نماینده مردم اهر وهریس ، مدیرکل آموزش وپرورش استان ، امام جمعه وفرماندارشهرستان یک باب مدرسه خیر ساز 8کلاسه شبانه روزی دخترانه در روستای سرای افتتاح گردیده ودر اختیار دانش آموزان نیازمند ومستعد منطقه قرارگرفت

به گزارش روابط عمومی خواجه  امروز قبل از ظهر با حضورنماینده مردم اهر وهریس ، مدیرکل آموزش وپرورش استان ،  امام جمعه وفرماندارشهرستان یک باب مدرسه خیر ساز 8کلاسه شبانه روزی دخترانه  در روستای سرای افتتاح گردیده ودر اختیار دانش آموزان  نیازمند ومستعد منطقه  قرارگرفت .

این مدرسه خیرساز با کمک های مالی  خیرین بزرگواربرادران  حاج مختار وحاج یحیی نجفی سرای با اعتبار  3.6میلیارد  تومان با زیر بنای 500مترمربع  احداث گردیده است .

لازم بذکر است که مساحت کل مجموعه 2000متر مربع است که بخش عیان وساختمان آن  500 متر مربع می باشد.  مبلغ 2ملیلیار تومان برای احداث ساختمان  ومبلغ  1.6میلیارد تومان  برای تاسیسات ،  دیوارکشی، کف سازی وآسفالت ریزی  هزینه شده است.

شایان ذکر است این شانزدهمین مدرسه خیر ساز است  که در طول شش سال اخیر در سطح منطقه خواجه  به افتتاح می رسد .

درادامه برنامه  حیاط آسفالت شده دبیرستان تربیت ومحدثه سرای نیز با حضور مسئولین به افتتاح رسید که به متراژ 2000 متر مربع با هزینه 250 میلیون تومان  توسط اداره کل  نوسازی استان واهالی خیر سرای  به بهره برداری رسیده است.

 

محرم زاده نماینده مردم اهر وهریس در مجلس شورای اسلامی  در آئین افتتاح مدرسه گفت: در این برنامه شاهد  افتتاح یک مجتمع آموزشی وتربیتی هستیم که بدست برادران خیر نجفی سرای  احداث گردیده  وبه بهره برداری  رسیده است. این اقدام خیرین عزیز بسیار باهمیت است وبنده به نوبه خود از طرف مردم شهرستان قدردان زحمات ایشان هستم ومراتب سپاسگذاری خویش را از آنها اعلام می نمایم.

محرم زاده از مدیر کل آموزش وپرورش استان به جهت  توجه ویژه به شهرستان هریس وخواجه تشکر وقدر دانی کرد. درادامه  نماینده مردم شهرستان  با اشاره به اینکه دولت جدید یک دولت مردمی وتحول گرا می باشد، گفت:  انتظار این است که با بکارگیری مدیران توانمند ومردمی برای مقابله با تورم و گرانی قدم بردارد و مشکلات معیشتی مردم را بزودی حل نماید.

پاشائی مدیرکل آموزش وپرورش استان  در این برنامه  گفت: کار بزرگ وارزشمند برادران نجفی  که اقدام به احداث یک مدرسه شبانه روزی در سرای نموده اند  بسیار ستودنی وقابل تمجید است واین کار نیک آنها برای همیشه جاودان خواهد ماند.

 در ادامه پاشائی  هماهنگی  موجود بین مسئولان شهرستان هریس را مورد ستایش قرارداده  وگفت: این هماهنگی ها که با محوریت امام جمعه وفرماندار شهرستان ایجاد شده است می تواند عامل بسیاری از توفیقات باشد.

 

 حجه الاسلام والمسلمین  نصراله پور امام جمعه شهرستان هریس نیز دراین مراسم گفت:خیران عزیز  مدرسه سازبا  کار بزرگ خویش  به تزکیه نفس پرداخته وبا این قدم خویش مجاهده با نفس کرده اند.چرا که گاهی دل انسان چیزی می خواهد که با عقل او یکسو نیست. عقل انسان  نیاز جامعه ومصالح  عامه مردم را در نظر میگیرد ولی دل انسان نیازهای شخصی را دنبال میکند.

امام جمعه شهرستان ادامه داد: برای ریشه کن کردن جهالت از جامعه باید قلم ها بکاربیفتد واندیشه ها نگاشته شود وبرای تحقق این امر خیرین مدرسه ساز با هزینه وصرف کردن اموال خویش  اقدام می نمایند که از این کار نیک وارزشمند آنان قدردان هستیم.

ایمان نژاد رئیس آموزش وپرورش خواجه  نیز در این مراسم ضمن تشکر از تمامی مسئولین استانی و شهرستان گفت: خیرین بزرگوار در امر مدرسه سازی ومدرسه یاری همیشه درکنار ما بوده اند ونزدیک به 70درصد مدارس منطقه خیر ساز می باشد.

وی افزود: ازاول خدمت اینجانب در این منطقه تا بدین روز، این چهاردهمین مدرسه خیرساز است که کلنگ زنی شده و به افتتاح می رسد وبا لطف خدای متعال تحویل اهالی ودانش آموزان محروم  منطقه می گردد.

رئیس اداره درادامه افزود: در طول خدمت بنده در این منطقه ،  امسال برای اولین بار در این روستا  شاهد  قبولی چند نفر دانش آموز دختر در کنکور سراسری  وراه یافتن آنها به دانشگاه فرهنگیان  بودم که برایم اتفاق شیرینی بود. همچنین  در روستای جانقور اولین باریک دانش  از پزشکی قبول شد و موجب شادی همه مان گردید.

ایمان نژاد در پایان  خاطر نشان کرد که همه این اتفاقات شیرین ناشی از همت بلند خیرین عزیز می باشد  که لازم است در مقابل آنها سر تعظیم فرود آوریم وکار بزرگ شان را ارج نهیم./

در پایان مراسم با اهدای یک لوح نفیس و ارزشمند با حضور مسئولین  از زحمات خیرین عزیز تشکر وقدر دانی بعمل آمد.

 

 

به اشتراک بگذارید :