15 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ ۱۳:۴۳:۴۴
کد مطلب:  1687721
جلسه ستاد پشتیبانی سوادآموزی/
مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری: برنامه ریزی در زمینه مبارزه با بی سوادی جزو اهداف مهم است

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی گفت: اگر بدنبال تحول خواهی هستیم سوادآموزی بیت الغزل این موضوع مهم درد عرصه آموزش و تعلیم و تربیت است و برنامه ریزی در زمینه مبارزه با بی سوادی جزو اهداف مهم است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی در ادامه جلسه افزود: با کمترین امکانات امورات را پیش بردیم و در راستای آئین نامه ابلاغی قدم های اساسی برداشته شد.

وی افزود: اگر بدنبال تحول خواهی هستیم  سوادآموزی بیت الغزل این موضوع مهم درد عرصه آموزش و تعلیم و تربیت است و برنامه ریزی در زمینه مبارزه با بی سوادی جزو اهداف مهم است.

علی بدرشکوهی ادامه داد: چند مورد در آئین نامه ابلاغی مورد بررسی قرار می‌گیرد: مورد اول تشکیل بانک اطلاعاتی نسبت به بی سوادان است. مورد دوم شناسایی گروه های هدف است که در شناسایی این گروه ها دچار چالش می‌شویم، اگر سایر دستگاه ها همکاری نداشته باشند مسیری که پیش می‌بریم بی فایده خواهد بود.

وی افزود: در روستاها یکی از مشکلاتی که داریم پایه تصورات خانواده ها است که گاها خانواده ها به بعد از زمان تحصیل فرزندانشان و زمانیکه شروع به کار خواهند کرد نمی اندیشند و آنها را از سنین کودکی به فعالیت هایی نظیر: قالی‌بافی، کشاورزی و... مشغول می‌کنند.

بدرشکوهی خاطر نشان کرد: لازمه اصلی اقدامات فرهنگی و هنری در دست رسانه ها و علی‌الخصوص صدا و سیما است که با همکاری این نهاد ها می‌توانیم با انتقال درست مطالب به گروه های هدف برنامه های تبیین شده را پیش ببریم.

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری استان اظهار کرد: در راستای بحث سواد آموزی باید از خیرین نیز یاری بخواهیم که این امر محول شده به نهاد های غیر دولتی است که تا به امروز نیز موفق عمل کرده‌اند و با همکاری خیرین عزیز، هدف گذاری درست، برنامه ریزی و با استفاده از ظرفیت ها می‌توانیم ریشه‌کنی بی سوادی از جامعه را اعلام داریم./ روشنی

 

spp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :