20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ ۱۳:۱۰:۴۸
کد مطلب:  1687657
مدیرکل آموزش و پرورش فارس در هجدهمین نشست برخط با روسا ادارات سراسر استان خبر داد:
انجمن اولیا و مربیان و شورای هر مدرسه از مراکز مهم تصمیم گیری در رابطه با فعالیت های آموزشی سال تحصیلی 1400 مدارس فارس خواهند بود

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: امسال نیز در آیین نامه ها به شورای مدرسه اختیارات خوبی داده شده تا مدیران مدارس در کنار انجمن های اولیا و مربیان با یک مدیریت اقتضایی و بر اساس شرایط مناطق خود نسبت به روند فعالیت های آموزشی در مدرسه تصمیم گیری نمایند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر فرهاد اسماعیلی، در هجدهمین نشست برخط با روسا و اعضای شورای معاونین ادارات آموزش و پرورش سراسر استان گفت: در سال جاری باید نقش اولیا را در مدارس و تصمیم گیری ها تقویت کنیم تا با استفاده از این ظرفیت بزرگ روند خوبی را در فعالیت های آموزشی و پرورشی داشته باشیم.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: نظر سنجی های انجام شده حاکی از تمایل اولیا برای برگزاری آموزش به صورت حضوری نسبت به سال گذشته دارد که با در نظر گرفتن سلامت دانش آموزان و  معلمان و تقویت نقش انجمن اولیا در این رابطه به صورت تدریجی و با در نظر گرفتن تصمیمات ستاد ملی کرونا گام بر خواهیم داشت.
اسماعیلی گفت:بخشنامه و آیین نامه دستورالعمل های آغاز سال تحصیلی به ادارات آموزش و پرورش سراسر استان ارسال شده است که این انتظار وجود دارد که روسای آموزش و پرورش به دقت آن را مطالعه و اجرایی نمایند.
وی گفت: در شرایط فعلی ارایه یک نسخه متمرکز آموزشی برای سراسر استان کاربردی ندارد و باید با یک افکار سنجی دقیق و اقناع سازی لازم تصمیمات آموزشی به فراخور شرایط مناطق انجام گیرد.
اسماعیلی گفت: باتوجه به نقش گسترده و تعیین کننده انجمن اولیا در وضعیت فعلی و با پیگیری های مستمر توانستیم وزارت خانه را به برگزاری زودهنگام انجمن اولیا برای ورود خانواده ها در تصمیمات تعیین کننده مدرسه اقناع کنیم.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس نیز در این جلسه گفت: حفظ سلامتی ، پوشش تحصیلی سراسری دانش آموزان، حفظ آرامش خانواده ها در کنار تنوع بخشی به امر آموزش از محور های اصلی آغاز سال تحصیلی جدید خواهد بود.


رسول قانونی گفت: در سال جاری هیچ درسی نباید فدای درس دیگر شود و روح حاکم بر تمامی کارها باید ارایه تدریس  و آموزش با کیفیت باشد.
وی افزود: خوشبختانه با ارزیابی های انجام شده از روند پروژه مهر ادارات و مناطق از آمادگی خوبی برای آغاز سال تحصیلی برخوردارند.
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس نیز گفت: ثبت نام و سنجش کلاس اولی ها در سراسر استان با کیفیت و به خوبی انجام شد و سنجش پیش دبستانی ها نیز باید بیشتر مورد توجه و عنایت قرار گیرد.


محمد فیاض پور ادامه داد: کمبود نیروی آموزشی  را باید ادارات آموزش و پرورش با درایت لازم و با همکاری اداره کل مدیریت کنند تا هیچ کلاسی خالی از حضور معلم نباشد.
رییس اداره انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش فارس نیز گفت: انتخابات انجمن اولیا در سال جاری از 24 شهریور آغاز و تا 30 شهریور ادامه خواهد یافت.


عبدالحسین رحیمی گفت: در سال جاری انتخابات انجمن اولیا در بیش از 7 هزار و ششصد مدرسه فارس برگزار می شود و بیش از 38 هزار نفر از اولیا به عنوان نمایندگان انجمن معرفی و فعالیت خواهند کرد.
رحیمی گفت: در ایام کرونا نقش ویژه اولیا و معلمان و تعامل بین این دو بیشتر از قبل آشکار شد و در مدارسی که بین اولیا و معلمان تعامل بیشتری وجود داشته موفقیت بیشتری نیز  در پی داشته است.

به اشتراک بگذارید :