3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ ۱۱:۳۰:۰۰
کد مطلب:  1687647
معاون وزیر آموزش و پرورش در گفتگو با سیمای خراسان رضوی تشریح کرد:
نحوه بازگشایی تدریجی مدارس در مهر سال جاری

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با حضور در برنامه زنده صبح خراسانی سیمای خراسان رضوی به تشریح نحوه بازگشایی مدارس به صورت تدریجی پرداخت.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، سید جواد حسینی در این مصاحبه گفت:باز گشایی مدارس با حفظ سلامت دانش آموزان،  تدریجی، اقتضایی  و به صورت آموزش های ترکیبی خواهد بود.

وی با تشریح ۱۰ اصل وزارت آموزش و پرورش برای بازگشایی باشکوه مدارس گفت: بازگشایی تدریجی، اقتضایی و ترکیبی مدارس با حفظ سلامت دانش آموزان، ارتقای کیفیت، تفویض اختیار به مدارس، اقناع سازی جامعه، استفاده از تجربیات دوران کرونا و آرامش و پرهیز از هرگونه تنش ۱۰ استراتژی آموزش و پرورش برای مهری باشکوه است.

حسینی در ادامه در خصوص جذب نیروی انسانی گفت : شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب کرده است جهت جذب معلم با کیفیت و استخدام معلمان فقط از طریق دانشگاه فرهنگیان باشد اما با برای جبران کمبود نیروی انسانی از معلمان حق التدیس، خرید خدمات، نهضتی نیز استفاده می شود.

وی افزود : در سال ۹۹ نزدیک به ۱۰۰ هزار معلم تبدیل وضعیت شدند و به استخدام آموزش و پرورش در آمدند.

معاون وزیر درباره شبکه شاد نیز گفت: شبکه  شاد  یکی از  بزرگ ترین پروژه های  ملی کشور  با بیشترین تعداد  کاربر است ولی با این حال ضعف هایی به همراه داشت  که در ابتدای مهر نسخه جدید آن با امکانات جدید رو نمایی می شود.

وی افزود: در به روز رسانی جدید شاد مشکلات برطرف شده است و امکانات جدید اضافه شده است.

به اشتراک بگذارید :