18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ ۱۱:۴۶:۴۵
کد مطلب:  1687449
در آموزش و پرورش دهاقان برگزار شد:
جشنواره مهر و مهربانی آموزگاران پایه اول دبستان

جشنواره مهر و مهربانی با حضور 31 نفر از آموزگاران پایه اول دبستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان دهاقان، چهارشنبه 24 شهریورماه 1400، جشنواره مهر و مهربانی با حضور مدیر و معاون آموزش و نوآوری آموزش و پرورش و 31 نفر از آموزگاران پایه اول دبستان در اردوگاه میرباقری آموزش و پرورش هرستان برگزار شد.

رجب فرهمندیان، مدیر آموزش و پرورش شهرستان دهاقان با تقدیر از زحمات و تلاش های آموزگاران پایه اول گفت: معلمان پایه اول شهرستان دهاقان در سال گذشته با توجه به شرایط دشوار کرونایی به شایستگی دانش آموزان را آموزش داده و برای ورود به سال دوم تحصیلات ابتدایی آماده نمودند.

فرهمندیان، با تاکید بر نقش سازنده معلمان پایه اول در جریان تحصیلات دانش آموزان افزود: اگر آموزش پایه اول دبستان مورد توجه قرار گرفته و با کیفیت مناسبی انجام شود، در روند تحصیلات دانش آموزان در مقاطع بعدی بسیاری از مشکلات رفع خواهد شد اما درصورتی که کیفیت تدریس و تربیت دانش آموزان اول دبستانی مناسب و مطلوب نباشد باید در مقاطع بعد انبوهی از مشکلات آموزشی و تربیتی دانش آموزان را انتظار داشت.

علیرضا خادم الفقراء، معاون آموزش و نوآوری آموزش و پرورش شهرستان دهاقان، با تبیین شرایط علمی، مهارتی و شخصیتی لازم برای معلمان پایه اول دبستان اذعان کرد: با توجه به حساسیت های موجود در تدریس دانش آموزان این پایه، معلمان باید از نظر شخصیتی، علمی و مهارتی در سطح مناسبی باشند و توانایی و هنر تدریس در پایه اول را با خود داشته باشند.

وی در همین راسته ادامه داد: به همین دلیل انتخاب آموزگاران پایه اول در شهرستان دهاقان را به صورت گزینشی و انتصابی انجام می دهیم و برای انتخاب این عزیزان شرایط ویژه ای را در نظر میگیریم تا هم خودشان از تدریس در این پایه مهم لذت ببرند و هم دانش آموزان به طور مطلوبی مورد تعلیم و تربیت قرار گیرند.

در پایان، مسئولین آموزش و پرورش شهرستان، از آموزگاران پایه اول دبستان با اهدای لوح تقدیر و هدایا تجلیل نمودند.

به اشتراک بگذارید :