3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ ۱۱:۰۰:۳۴
کد مطلب:  1687345
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان سمنان:
امکان بازگشایی حضوری مدارس در مناطق کم جمعیت

معاون آموزش متوسطه استان سمنان گفت: شروع سال تحصیلی جدید مجازی است اما آموزش و پرورش استان سمنان درصدد است با رعایت پروتکل های بهداشتی در بعضی مناطق کم جمعیت آموزش حضوری را نیز از مهرماه آغاز کند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان سمنان؛ حسین رشیدی در گفت و گو با خبرگزاری مرآت با اعلام این مطلب افزود: براساس مجوزهای ستاد ملی مقابله با کرونا مناطقی که تراکمی دانش آموزی آنها کمتر از  15 نفر است، مانند هنرستان ها و مناطق روستایی و عشایری و یا مدارس غیردولتی کم جمعیت، بازگشایی مدارس با رعایت پروتکل های بهداشتی از مهرماه انجام می شود.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان سمنان تصریح کرد: به طور کلی اقتضای آموزش و پرورش در مورد نحوه بازگشایی به صورت تدریجی است، یعنی از مدارس کم جمعیت آغاز  و پس از حصول اطمینان از رعایت الزامات بهداشتی از ابتدای آبان ماه براساس مساحت کلاس در گروه های10 تا15  نفره به صورت حضوری در کلاس های متراکم  ادامه خواهد یافت.

رشیدی با بیان اینکه شرط اولیه بازگشایی مدارس یعنی واکسیناسیون معلمان تا پایان شهریور ماه انجام می گیرد، افزود: واکسیناسیون معلمان در 10 مرکز در سراسر استان در حال انجام است و تاکنون 90 درصد معلمان مرحله اول را دریافت کردند و پیش بینی می شود تا پایان شهریور ماه بیش از 90 درصد فرهنگیان واکسن نوبت دوم را نیز دریافت کنند.

وی همچنین از تلاش برای واکسیناسیون تمام گروه های که به نوعی با دانش آموزان در ارتباط هستند خبرداد و گفت: تمامی خدمتگزاران و رانندگان سرویس های مدارس و اولیا و دانش آموزانی که دارای بیماری زمینه ای هستند نسبت به واکسیناسیون آنها اقدام شده که تاپایان مهرماه انجام گیرد.

معاون آموزش متوسطه با اطمینان خاطر به اولیای دانش آموزان از فراهم شدن کلیه ملزومات لازم برای بازگشایی مدارس، عنوان کرد: براساس برآوردهای آماری بیش از 80 درصد خانواده ها تمایل به آموزش حضوری دارند و قطعا تا پایان مهرماه بیش از 60 درصد جامعه واکسینه می شوند و در این خصوص جای هیچ نگرانی باقی نمی ماند.

به اشتراک بگذارید :