10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ ۱۷:۲۰:۰۰
کد مطلب:  1687333
ناظر معین پروژه مهر وزارت آموزش و پرورش در گیلان خبر داد:
طراحی سه شیوه بازگشایی مدارس در سال جدید تحصیلی

رئیس سازمان سوادآموزی کشور گفت: براین اساس، مدارس برای آغاز سال تحصیلی به سه دسته مدارس کم جمعیت، مدارس متوسط جمعیت و پرجمعیت تقسیم می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، شاپور محمدزاده در جلسه روسای ادارات مناطق استان با اشاره به شیوع کرونا و تجربیات سال گذشته اظهار داشت: پارسال با شیوه های مدرسه تلویزیونی و سامانه شاد فرآیند آموزش و پرورش دنبال شد که البته به رغم نقاط قوت ، نواقصی هم داشت. وی افزود: امسال برای آغاز سال تحصیلی مدارس به سه دسته کم جمعیت، متوسط جمعیت و پرجمعیت تقسیم می شوند که در مدارس کم جمعیت روستایی و عشایری فرآیند آموزش به صورت حضوری و البته با رعایت فاصله گذاری 5/1 متر در 20/2 متر ، تهویه هوای مناسب، ضدعفونی مستمر مدارس و مهم تر از آن اقناع خانواده ها انجام می شود. رئیس سازمان سوادآموزی کشور در ادامه خاطرنشان کرد: در مدارس کم جمعیت برنامه ریزی ها برای گشایش مدارس از اول آبان است و در مدارس  متوسط جمعیت بخشی از آموزش ها به صورت مجازی و برخی حضوری است و دانش آموزان این گونه مدارس به چند گروه تقسیم می شوند. محمدزاده درباره شکل سوم بازگشایی مدارس خاطرنشان کرد: در مدارس پرجمعیت آموزش ها ناچاراً به صورت غیرحضوری است و البته تلاش ما این است که با واکسیناسیون کامل دانش آموزان پایه دوازدهم، کلاس های این پایه به صورت حضوری و تلفیقی برگزار شود. وی افزود: تلاش ما بر این است که مدارس پرجمعیت حداقل به صورت تلفیقی برپا شود و آموزش دانش آموزان با قوّت دنبال شود.

رئیس سازمان سوادآموزی کشور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به وجود 750 میلیون بی سواد در جهان اظهار داشت: خوشبختانه با فعالیت های نهضت سوادآموزی نرخ باسوادی از 8 / 48 در سال 55 به 7 / 94 درصد در سال 95 ارتقا یافته است. محمدزاده گفت: وظیفه معاونت سوادآموزی فقط باسوادی افراد نیست بلکه مهم تر از آن تحکیم سواد نوسوادان و جلوگیری از رجعت به گذشته است.  

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان نیز در این نشست گفت: سال تحصیلی جدید با شعار استمرار آموزش، ارتقای کیفیت و تضمین سلامت آغاز می شود. محمد رحمتی افزود: بازگشایی مدارس از 3 مهر به طور رسمی آغاز می شود که راهبرد امسال شروع تدریجی آموزش حضوری است. وی با بیان برخی ویژگی های تدریس به صورت مجازی گفت: معلمان با تدریس در اتاق شیشه ای سبب ساز مشارکت بیشتر خانواده ها شدند و نقاط ضعف و قوت این شیوه نوین مشخص شد.

در ادامه ، جلسه شورای معاونان آموزش و پرورش با حضور رئیس سازمان سوادآموزی کشور و ناظر معین پروژه مهر وزارت آموزش و پرورش در گیلان برگزار شد. در این جلسه، اقدامات آموزش و پرورش استان گیلان در بازگشایی مدارس بررسی شد. 

به اشتراک بگذارید :