16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ ۱۰:۲۶:۲۸
کد مطلب:  1687273
رئیس اداره فنی حرفه‌ای و کار و دانش اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان:
ماهیت آموزش‌های فنی و مهارت کارگاه است

پیمان شاهپوری گفت: کارگاه‌های هنرستان‌ها آمادگی بازگشایی و برگزاری کارگاه‌های حضوری از اول مهر را دارد.

 

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان در بیست و چهارمین روز از شهریورماه ۱۴۰۰، پیمان شاهپوری رئیس اداره فنی حرفه‌ای و کار و دانش اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان در گفتگو با خبرنگار روابط‌عمومی در خصوص برگزاری کارگاه‌های علمی، اظهار داشت: ماهیت آموزش‌های فنی و مهارت کارگاه است، بااین‌وجود در بسیاری از رشته‌ها می‌توان درصدی از آموزش را در فضای مجازی برگزار کرد درعین‌حال که دانش‌آموز باید در فضای کارگاهی نیز قرار بگیرد.

    

 
وی با بیان اینکه برای بازگشایی مدارس آنچه تحت عنوان دستورالعمل صفر شش ابلاغ شده دو پارامتر را مؤثر دانسته، ادامه داد: اولین پارامتر تراکم کلاس‌ها است که دروس کارگاهی همیشه با گروه‌های ۱۵ نفره بسته می‌شود. دومین پارامتر سرانه فضای بزرگ و یا کاهش تراکم دانش‌آموزان است که عملاً فضای کارگاه‌ها بزرگ است و می‌تواند مطابق دستورالعمل باشد.
 
رئیس اداره فنی حرفه‌ای و کار و دانش اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان خاطرنشان کرد: کارگاه‌های هنرستان‌ها آمادگی بازگشایی و برگزاری کارگاه‌های حضوری از اول مهر را دارد، اما این موضوع در نهایت به تصمیمات ستاد مقابله با کرونا و آموزش‌وپرورش برمی‌گردد.
 
به اشتراک بگذارید :