9 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ ۰۸:۳۵:۳۳
کد مطلب:  1687033
معاون آموزش ابتدایی آموزش‌و‌پرورش استان خبر داد؛
آزمون سنجش صلاحیت علمی – مهارتی و مصاحبه حضوری راهبران آموزشی تربیتی برگزار گردید

به منظور بهبود مدیریت و تحقق نظارت و راهنمایی علمی بر فعالیت ‌های آموزشی و پرورشی مدارس روستایی و عشایری دارای کلاس چندپایه و همچنین تعدیل و تکمیل ظرفیت نیروی انسانی در این بخش، افرادی توانمند به عنوان راهبر آموزشی و تربیتی انتخاب می شوند.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی آموزش‌و‌پرورش استان چهارمحال‌و‌بختیاری، معاون آموزش ابتدایی آموزش‌و‌پرورش استان گفت: به منظور بهبود مدیریت و تحقق نظارت و راهنمایی علمی بر فعالیت ‌های آموزشی و پرورشی مدارس روستایی و عشایری دارای کلاس چندپایه و همچنین تعدیل و تکمیل ظرفیت نیروی انسانی در این بخش، افرادی توانمند از بین آموزگاران استان به عنوان راهبر آموزشی و تربیتی انتخاب می‌شوند.

محمد محمدی ادامه داد: به همین منظور جهت گزینش افراد توانمند، آزمون کتبی راهبران آموزشی و تربیتی با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی در روز جمعه 19/06/1400با حضور نزدیک به 30 نفر از افراد متقاضی واجد شرایط، معرفی شده از مناطق و شهرستان های استان برگزار گردید.

محمدی افزود: آموزش‌و‌پرورش به عنوان مهم‌ترین اصل توسعه هر کشور است و رسالت انتقال رفتارها و اندیشه‌ها و باورها به نسل جدید بر عهده این نهاد قرار دارد. پیشرفت در جامعه، مستلزم آموزش‌و‌پرورش قوی است.

وی تاکید کرد: آموزش‌وپرورش جهت تحقق پیشرفت جامعه به عوامل مهمی نیاز دارد که در میان این مجموعه عوامل، راهبران آموزشی، یکی ازمهمترین نقش ها را، ایفا می‌کنند.

وی خاطر نشان کرد: راهبران آموزشی از میان آموزگاران برتر، خلاق و مسلط به روش تدریس همه‌ی دروس در تمامی پایه‌های دوره‌ی ابتدایی، برنامه ریزی ومدیریت کلاس های چند پایه و  شیوه های بازخورد با فراگیران با ویژگی های  خاص، انتخاب می شوند.حساسیت در انتخاب راهبران آموزشی خیلی زیاد است وسعی می شود توانمندترین و متعالی ترین افراد انتخاب و به مناطق معرفی شوند.

به اشتراک بگذارید :