15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ ۲۱:۵۹:۰۲
کد مطلب:  1686753
مدیر کل آموزش و پرورش کردستان خبر داد :
آمادگی مدارس استان برای بازگشایی بر اساس سناریوهای آموزشی مصوب ستاد ملی کرونا، همزمان با سوم مهر و با برگزاری مراسم بازگشایی، زنگ آغاز سال تحصیلی در مدارس کردستان نواخته خواهد شد .

 مدیر کل آموزش و پرورش استان کردستان با اشاره به آمادگی مدارس استان برای بازگشایی بر اساس سناریوهای آموزشی مصوب ستاد ملی کرونا، گفت : همزمان با سوم مهر ، مراسم بازگشایی در مدارس استان برگزار و با نواخته شدن زنگ آغاز سال تحصیلی ، آموزش رسما شروع می شود.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، رشید قربانی ظهر امروز در پنجمین نشست شورای آموزش و پرورش استان که با دستور بازگشایی مدارس و با حضور استاندار کردستان برگزار شد، برنامه های بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید را تشریح و گفت : از سوم مهرماه ، آموزش دانش آموزان آغاز می شود .

 وی با بیان اینکه بر اساس تجارب جهانی، تعطیلی طولانی مدت مدارس، آسیب های اجتماعی و روانی برای دانش آموزان در پی دارد، گفت : رویکرد آموزش و پرورش این است که با رعایت پروتکل های بهداشتی و انجام واکسیناسیون، در حد معقول کلاس های درس به صورت حضوری تشکیل شود و بر همین اساس سه سناریو تعریف و بعد از تایید ستاد ملی کرونا ابلاغ و عملیاتی خواهد شد .

 وی افزود : بر اساس سناریوهای های پیش بینی شده ، مدارس کم جمعیت روستایی به صورت حضوری فعالیت خواهند نمود، فعالیت مدارس پر جمعیت و متوسط طی یک ماه آینده، بعد از انجام واکسیناسیون به صورت تدریجی و متناسب با شرایط اقتضایی کشور، استان و شهرستان نیمه حضوری و تمام حضوری خواهند بود و آموزش مجازی هم همچنان در دستور کار قرار دارد و از طریق شبکه دانش آموزی شاد، آموزش مجازی دنبال خواهد شد .

 قربانی با اشاره به مشارکت خیرین نیک اندیش در راستای تامین وسایل آموزشی مورد نیاز دانش آموزان برای آموزش مجازی و کمک استاندار محترم در راستای تهیه تعدادی تبلت برای دانش آموزان نیازمند، گفت : دولت محترم نیز برای تهیه تبلت ، مبلغ ۵۰۰ میلیارد تومان برای کل کشور اختصاص داده است که برای استان کردستان هم سهمی در این خصوص منظور و در اختیار قرار خواهد گرفت .

 وی در ادامه گفت : فعالیت مدارس تحت هر شرایطی چه حضوری و چه مجازی و با بهره گیری از شبکه شاد ادامه خواهد داشت و در خصوص خطوط اینترنت نیز بستر لازم با همکاری دستگاه های مرتبط فراهم شده است .

 مدیر کل آموزش و پرورش استان کردستان در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح اقدامات آموزش و پرورش در راستای پروژه مهر و آماده سازی مدارس جهت بازگشایی پرداخت و یکی از اساسی ترین اقدامات پروژه مهر را ساماندهی نیروی انسانی عنوان کرد .

 وی در ادامه گزارشی از فرایند نقل و انتقال فرهنگیان ارایه کرد و با بیان اینکه سالانه درصدی از فرهنگیان متقاضی نقل و انتقال هستند، گفت : در بهار سال ۱۳۹۴ تعداد متقاضیان انتقال ۴۵۰۰ نفر بود و اما در طول سال های اخیر با انجام اقدامات اساسی و برقراری توازن ، تعداد متقاضیان انتقال به حداقل رسیده و در سال جاری این آمار به ۳۰۰ نفر کاهش یافته است که یکی از دلایل آن برنامه ریزی لازم در این خصوص و همراهی و کمک مجموعه بوده است .

 قربانی یکی از اقدامات مهم استان را برقراری تعادل در نیروی انسانی عنوان کرد و با اشاره به صرفه اقتصادی بالای این اقدام برای دولت ، گفت : استان کردستان از لحاظ نیروی انسانی ، بهترین وضعیت را در سطح کشور دارد و وجود ۳۰۰ نفر متقاضی انتقال از بین ۲۵ هزار نفر فرهنگی که ۲۰۰ نفر آن هم واجد شرایط نیست ، موید این موضوع است.

 مدیر کل آموزش و پرورش کردستان، سازماندهی ۲۵۰۰ نفر شامل نیروی انسانی جدید الاستخدام ، متعهدین خدمت و ... واکسیناسیون کلیه فرهنگیان طی دو مرحله با همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان را از دیگر اقدامات استان اعلام کرد.

 وی همچنین گزارشی از ثبت نام دانش آموزان برای سال تحصیلی جدید ارایه کرد و گفت : در ثبت نام دانش آموزان دوره ابتدایی و متوسطه اول، کردستان دارای رتبه دوم کشوری و در ثبت نام متوسطه دوم در رتبه دهم قرار دارد .

 قربانی از کسب رتبه پنجم کشوری در ثبت سفارش کتاب درسی خبر داد و گفت : دانش آموزانی که تاکنون موفق به ثبت سفارش کتابهای درسی خود نشده اند در اسرع وقت با مراجعه به سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی اقدام نمایند در غیر این صورت، کتاب برای آنها تهیه نخواهد شد و دچار مشکل می شوند .

 وی اظهار داشت: در حد مقدورات نیز تجهیزات لازم در سطح واحد های آموزشی استان توزیع شده است.

 مدیر کل آموزش و پرورش کردستان خواستار همراهی و مساعدت فرمانداران در راستای بازگشایی مدارس به عنوان مدیر پروژه مهر شهرستان شد و گفت : ضرورت دارد در راستای بازگشایی مدارس، شهرداری ها، راهنمایی و رانندگی و دیگر دستگاه ها نیز آموزش و پرورش را یاری نمایند .

 وی از برگزاری ویژه برنامه های بازگشایی در کلیه مدارس با حضور عوامل اجرایی و آموزشی و هم چنین اجرای آیین نمادین بازگشایی و آغاز سال تحصیلی در کلیه شهرستانها و مناطق با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری در سوم مهر ماه و نواخته شدن زنگ آغاز سال تحصیلی خبر داد و گفت : برگزاری این مراسم ، زمینه حضوری بودن مدارس را فراهم خواهد کرد .

 وی در تکمیل گزارش این بخش گفت : مشکل خاصی نیست و تمهیدات لازم برای بازگشایی انجام شده و تعدادی از فضاهای آموزشی نیز به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید به بهره‌برداری خواهد رسید .

 مدیر کل آموزش و پرورش کردستان در بخش پایانی سخنان خود گزارشی از نتایج پیگیری مصوبات جلسه قبل را ارایه کرد .

 

به اشتراک بگذارید :