18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ ۲۱:۵۴:۱۳
کد مطلب:  1686749
در آستانه سال تحصیلی جدید :
نشست شورای آموزش و پرورش کردستان با دستور کار بازگشایی مدارس استان برگزار شد

در آستانه سال تحصیلی جدید و با حضور استاندار کردستان ، پنجمین نشست شورای آموزش و پرورش استان با دستور کار بازگشایی مدارس برگزار شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، این نسشت ظهر امروز، با حضور استاندار کردستان، مدیر کل آموزش و پرورش ، امام جمعه سنندج، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و دیگر اعضای شورا با هدف تشریح اقدامات پروژه مهر، بازگشایی مدارس و جلب مشارکت اعضا و همراهی دستگاه  ها برای آغاز سال تحصیلی جدید برگزار شد .

استاندار کردستان در این نشست با تبریک آغاز سال تحصیلی جدید بر فضا سازی و ایجاد شور و نشاط و همراهی خانواده ها به مناسبت بازگشایی مدارس و تکمیل و تحویل پروژه های آموزشی تاکید کرد .

در ابتدای این نشست مدیر کل آموزش و پرورش کردستان نیز گزارشی از اقدامات استان در راستای پروژه مهر و هم چنین آماده سازی مدارس برای بازگشایی مدارس ارایه و سناریوهای آموزش و پرورش برای سال تحصیلی جدید را تشریح و گفت : بعد از تایید ستاد ملی کرونا، سناریو های آموزشی به استان‌ها ابلاغ و ملاک عمل خواهد بود .

وی ساماندهی نیروی انسانی را مهم ترین اقدام پروژه مهر عنوان کرد و ضمن ارایه گزارشی از فرایند نقل و انتقال فرهنگیان و کاهش آمار متقاضیان نسبت به سال های گذشته، یکی از اقدامات مهم استان را ایجاد تعادل در نیروی انسانی عنوان کرد و گفت : کردستان از لحاظ برخورداری از نیروی انسانی از وضعیت مطلوبی در سطح کشور برخوردار است .

قربانی هم چنین گزارشی از سازماندهی نیروی انسانی، واکسیناسیون فرهنگیان، ثبت نام و ثبت سفارش کتاب های درسی دانش آموزان ارایه کرد و از برگزاری مراسم بازگشایی مدارس در آغاز سال تحصیلی در مدارس استان خبر داد .

هم چنین بهرام نصراللهی زاده رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در این نشست خواستار تسریع در اجرا، تکمیل و تحویل پروژه های آموزشی شد و گفت : نباید به دلایل مختلف چرخه تکمیل پروژه های مذکور طولانی شود .  

در این نشست مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کردستان نیز گزارشی از پروژه های آموزشی و پیشرفت فیزیکی آنها و اعتبارات اختصاص یافته از طریق سازمان مدیریت و برنامه ریزی ارایه کرد .

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک سنندج نیز در ادامه با توجه به مصوبه جلسه قبل شورا گزارشی از وضعیت پروژه ۹ کلاسه تپه میراث فرهنگی منطقه نایسر ارائه و با بیان اینکه این پروژه دارای ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی است ، عدم تامین اعتبار را مشکل این پروژه برای تکمیل و تحویل عنوان کرد .

وی در ادامه گزارشی از پروژه های مقاوم سازی ، ۱۲ کلاسه ۳٫۱۹ بهاران، حیات طیبه ، ۹ کلاسه ننله و پروژه های نیمه تمام در شرف بهره برداری ارایه کرد .

گفتنی است در این نشست تعدادی تبلت از طریق استاندار کردستان به دانش آموزان نیازمند اهدا و به صورت نمادین به دو نفر از دانش آموزان سنندج تبلت تحویل شد .

 

به اشتراک بگذارید :