13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ ۲۰:۱۳:۱۷
کد مطلب:  1686693
مدیرآموزش و پرورش ناحیه 4 اهواز در جلسه مدیران مدارس ناحیه 4 اهواز؛
آموزش پویا، ارتقاء کیفیت، بقاء و استمرار آموزش از اولویت های آموزش و پرورش است / حفظ سلامت دانش آموزان و معلمان از اساسی ترین اصول در بازگشایی مدارس است

مدیرآموزش و پرورش ناحیه 4 اهواز، گفت: در بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی حفظ سلامت دانش آموزان و معلمان، تداوم آموزش و استمرار آموزش همراه با کیفیت از اولویت های مهم آموزش و پرورش است.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش ناحیه 4 اهواز، صبح امروز چهارشنبه 24 شهریور ماه 1400  ، یاسین معتوکی در جلسه مدیران مدارس ناحیه 4 اهواز بصورت زنده در فضای (اسکای روم) ، ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید و تشکر از همکاری کلیه مدیران مدارس در امر بازگشایی مدارس، برمطالعه شیوه نامه بازگشایی مدارس توسط مدیران و اجرای موارد آن در رعایت پروتکل های بهداشتی و زمان بندی کلاس ها بصورت حضوری و غیر حضوری در سه گام اعلام شده توسط ستاد ملی کرونا تاکید کرد.

 

وی با اشاره به اینکه اولیاء دانش آموزان شریک راهبردی آموزش و پرورش هستند، تصریح کرد: آرامش والدین در امر تعلیم و تربیت دانش آموزان ضروری است بنابراین مدیران مدارس با فراهم آوردن شرایط لازم نگرانی آنان را رفع کنند.

 

معتوکی در ادامه با تاکید بر اینکه هیچ روشی جایگزین آموزش حضوری نخواهد شد، خاطرنشان کرد: استفاده از فناوری نوین و بستر شاد فرصت مغتنمی است برای ادامه و تعطیل نشدن آموزش در شرایط خاص کرونا ویروس می باشد.

 

وی با اشاره به اهمیت و ضرورت ارتباط والدین با مسئولین مدرسه، افزود: خانه و مدرسه به عنوان دو نهاد اصلی تعلیم و تربیت است لذا ارتباط مستمر مدیران با معلمان و معلمان با دانش آموزان و والدین در امر تعلیم و تربیت و پیشرفت تحصیلی آنان  لازم و ضروری است.

 

معتوکی با بیان اینکه برنامه ریزی فرایندی است که براساس آن اهداف، برنامه ها و کارها سازماندهی و ساماندهی خواهد شد، توضیح داد: مدیران مدارس و معلمین با ارائه برنامه و اهداف مورد نظر خود سال تحصیلی را آغاز کنند.

 

وی با اشاره به مانور بازگشایی مدارس در روز دوشنبه 29 شهریور ماه 1400 برحضور کلیه معلمان و عوامل اجرایی مدارس تاکید کرد.

 

مدیرآموزش و پرورش ناحیه 4 اهواز در پایان ضمن تشکر از زحمات و مسئولیت پذیری کلیه مدیران مدارس بر تهیه و تنظیم اطلس دسترسی دانش آموزان و لزوم برنامه ریزی مدیران مدارس بر چگونگی دسترسی دانش آموزان به آموزش و فرایند یادگیری تاکید کرد.

به اشتراک بگذارید :