16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ ۱۴:۵۱:۵۳
کد مطلب:  1686519
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان:
باید عوارض عدم حضور دانش‌آموزان در مدرسه را جبران کنیم

لیلا سادات ابطحی گفت: بازگشایی مدارس با صدور دستور ستاد ملی مبارزه با کرونا انجام خواهد شد، باید عوارض عدم حضور دانش‌آموزان در مدرسه را جبران کنیم و به همین دلیل بازگشایی مدارس به‌صورت تدریجی، ایمن، آرام و اقتضایی خواهد بود.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان در بیست و چهارمین روز از شهریورماه ۱۴۰۰ لیلا سادات ابطحی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان در گفتگو با برنامه "بدون مرز" رادیو اصفهان اظهار داشت: اگر بخواهم از جایگاه یک مادر صحبت کنم صیانت از سلامت فرزندم وظیفه ذاتی من است و طبیعتاً خانواده‌ها نیز در این شرایط نگران سلامتی فرزند خود هستند.

وی افزود: در زمان شیوع ویروس کرونا که خانواده از فضای آموزشی اطلاعی نداشتند نگرانی‌ها بیشتر بود اما در حال حاضر پس از ۱۸ ماه نظر خانواده‌ها تغییر کرده و تجارب آموزش‌وپرورش نیز بیشتر شده است. به‌عنوان یک مادر شاهد بودم که کارکرد آموزش‌وپرورش فقط بالابردن آگاهی فرزند من نبوده و فرزندم را از تمام جهات برای ورود به جامعه آماده می‌کند.

ابطحی در خصوص بازگشایی مدارس تاکید کرد: بازگشایی مدارس با صدور دستور ستاد ملی مبارزه با کرونا انجام خواهد شد، باید عوارض عدم حضور دانش‌آموزان در مدرسه را جبران کنیم و به همین دلیل بازگشایی مدارس به‌صورت تدریجی، ایمن، آرام و اقتضایی خواهد بود که کمیته سلامت هر مدرسه تشکیل و پس از ارزیابی شرایط از نظر تعداد دانش‌آموزان، فضای آموزش و دیگر موارد دراین‌خصوص تصمیم‌گیری می‌کنند. 

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان خاطرنشان کرد: در ابتدای سال تحصیلی ۹۱ هزار و ۹۲۳ دانش‌آموز بدو ورود به دبستان را داریم که نسبت به سال قبل ۲.۶۴ درصد افزایش داشتیم و در کل ۴۹۰ هزار و ۶۱۱ دانش‌آموز در دوره ابتدایی تحصیل خواهند کرد. علت افزایش آمار دانش‌آموزان به نسبت سال قبل افزایش زاد و ولد، مهاجرپذیر بودن استان اصفهان و ورود اتباع است که باتوجه‌به شرایط موجود دانش‌آموزان را با هر تراکمی پذیرا هستیم.

وی تصریح کرد: آموزش‌وپرورش اطمینان می‌دهد که آماده بازگشایی مدارس است و سال تحصیلی را باقدرت آغاز خواهیم کرد چرا که تجارب زیادی در فضای کرونا به‌دست‌آمده و خانواده‌ها نیز با نقش نظارتی و حمایتی به ما کمک خواهند کرد.
 

به اشتراک بگذارید :