16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ ۱۴:۴۸:۳۵
کد مطلب:  1686511
معاون پژوهش برنامه‌ریزی و توسعه منابع اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان:
تمام معلمین حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی که دارای شرایط قانونی مصوب مجلس شورای اسلامی هستند تعیین تکلیف شده‌اند

سید محمد میرپور: کمبود نیروی انسانی در استان با استفاده از پتانسیل نیروهای غیرموظف شاغل و بازنشسته، ورودی دانشگاه فرهنگیان، سهمیه استخدامی، سهمیه سرباز معلمی، تدریس عوامل اجرایی مدارس و استفاده از طرح خرید خدمات جبران می‌شود.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان، در بیست و سومین روز از شهریورماه ۱۴۰۰، سید محمد میرپور معاون پژوهش برنامه‌ریزی و توسعه منابع اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان و سرپرست اداره کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان، در نشست خبری مسئولان اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان با بیان اینکه تمام معلمین حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی که دارای شرایط قانونی مصوب مجلس شورای اسلامی هستند تعیین تکلیف شده‌اند، تصریح کرد: اقدامات لازم برای استخدام این معلمان انجام شده است و کمبود نیروی انسانی در آموزش‌وپرورش استان اصفهان با استفاده از پتانسیل نیروهای غیرموظف شاغل و بازنشسته، ورودی دانشگاه فرهنگیان، سهمیه استخدامی، سهمیه سرباز معلمی، تدریس عوامل اجرایی مدارس و استفاده از طرح خرید خدمات جبران می‌شود.

 وی افزود: آموزش و برون‌سپاری در حوزه دانش‌آموزان کار و دانش برای جبران کمبود در شروع سال تحصیلی انجام شده است و استخدام معلمان از طریق دانشگاه فرهنگیان و ماده ۲۸ مجوز سازمان امور استخدامی انجام می‌شود.

معاون پژوهش برنامه‌ریزی و توسعه منابع اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان تصریح کرد: افراد در آزمون سازمان سنجش شرکت می‌کنند و در صورت قبولی، مصاحبه می‌شوند که پس از اینکه در دوره‌های پودمان دانشگاه فرهنگیان شرکت کردند، به آموزش‌وپرورش می‌پیوندند. ضمن اینکه نیروهای آزاد در مدارس غیردولتی هم می‌توانند در آزمون ماده ۲۸ شرکت کنند.

سرپرست اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اصفهان با اعلام اینکه ۶۵ پروژه با ۲۸۱ باب کلاس درس در استان آماده و تحویل اداره کل آموزش‌وپرورش شد، خاطرنشان کرد: در مرحله دوم اجرای ۵۵ پروژه با ۲۸۸ باب کلاس در دستور کار اداره کل نوسازی مدارس قرار گرفته که در شروع سال تحصیلی دنبال می‌شود.

وی اظهار داشت: بر اساس آیین‌نامه‌هایی که برای ساخت‌وساز مدارس داریم، ۲۷ درصد از مدارس استان نیاز به بازسازی دارند که با همکاری خیرین و اعتبارات دولتی، عملیات بازسازی این مدارس در حال انجام است تا بتوانیم مدارس ایمنی در سطح استان داشته باشیم.

به اشتراک بگذارید :