23 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۹ ۰۸:۲۳:۲۵
کد مطلب:  Qz68TLwi
وزیر آموزش و پرورش در افتتاحیه سی و سومین اجلاس روسای آموزش و پرورش گفت :
دومین برنامه آموزش و پرورش ، رفع مبانی بی سوادی است که تا الان با موفقیت اجرا شده است

وزیر آموزش و پرورش علی اصغر فانی گفت :کاهش فاصله با میانگین کشوری کار سختی بود اما توانستیم 76 هزار کودک لازم التعلیم را به مدارس بیاوریم که بیشترین آمار مربوط به استان سیستان و بلوچستان است .

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش علی اصغرفانی در اولین روز از سی وسومین  اجلاس روسای آموزش و پرورش که در سالن اجلاس سران درحال برگزاری است درباره نحوه اجرای انسداد مبانی بی سوادی گفت در اولین گام ، استان هایی که بیشترین کودکان لازم التعلیم را داشت ، شناسایی کردیم . از جمله می توان به 4 استان شاخص سیستان و بلوچستان ، هرمزگان، آذربایجان غربی و جنوب کرمان را اشاره کرد .

وی ادامه داد: که  شناسایی کودکان ، مراجعه به خانه ها و تشویق و ترغیب خانواده ها برای ثبت نام بچه ها در مدرسه ، کار سختی بود اگرنتوانیم کودکان لازم التعلیم را به سرکلاس بیاوریم ، بی سوادی راتوسعه داده ایم و آن وقت باید نهضت سواد آموزی را بیشتر قوی کنیم .

فانی افزود : تلاش ما برای کاهش فاصله آموزش و پرورش با میانگین کشوری ، بهره گیری از مشارکت همگان بود ؛ شورای فرا بخشی ، سازمان مدیریت ، بنیان مستضعفان ، بنیان برکت ، سازمان کار و اموراجتماعی ، کمیته امداد وبخش ابتدایی ، تنها بخشی از آن نهادها هستند .

وی خاطر نشان کرد : وجود 4800 مدرسه که کمتر از 5 دانش آموز دارد و توسعه 25 درصدی پیش دبستانی در سال 95-94 خصوصا در مناطق محروم ودوزبانه  خود اثباتی براین است که ما به جد دنبال اجرای عدالت آموزش و کاهش بی عدالتی در تصیل هستیم؛ در حال حاضر هم 50 میلیارد تومان برای توسعه پیش دبستانی پیش بینی شده است.

 

به اشتراک بگذارید :