15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ ۱۴:۲۳:۲۷
کد مطلب:  1686477
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان کرمان:
حفظ کرامت کودکان اولین اصل در آموزش دوره ابتدایی است

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان کرمان در نشست مدیران و روسای آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان که با محوریت پروژه مهر 1400 و موضوع بازگشایی مدارس برگزار شد، گفت: حفظ کرامت کودکان اولین اصل مهم در آموزش دوره ابتدایی است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، عباس ضیا گفت: در دوره ابتدایی سه اصل را مبنا قرار داده ایم، اصل اول اینکه کودکان صاحب کرامت هستند و باید کرامت آنها حفظ شود، به کودکان نباید برچسب بزنیم، خارج از کتاب های دوره ابتدایی نیاز به کتاب دیگری نیست و موضوع خشونت زدایی از رفتار با کودکان هم باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: اصل دوم این است که کودکان بزرگسال نیستند و باید از رفتار بزرگسالانه با آن ها پرهیز کنیم، در این راستا پروژه بازی و یادگیری، برنامه عید و داستان و تکالیف مهارت محور در دستور کار قرار گرفته است.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان کرمان خاطرنشان کرد: اصل سوم این است که معلم و مربی نقش الگویی دارد، قبل از این که بخواهیم درس به دانش آموزان یاد دهیم باید به تربیت آنها توجه شود تا بتوانیم شهروند خوب و قانون مندی به جامعه تحویل دهیم.

ضیا گفت: ثبت نام نوآموزان در دوره پیش دبستانی باید تسهیل و تسریع شود و شتاب بیشتری گیرد،  اگر بنا بر آموزش حضوری باشد باید پایه های اول و دوم ابتدایی در اولویت قرار گیرند.

وی بر طرح تثبیت یادگیری تاکید کرد و گفت: اطلس دسترسی دانش آموزان به آموزش از کلاس شروع می شود، باید پیگیر کمبود کلاس و کمبود معلم باشیم.

به اشتراک بگذارید :