10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ ۱۳:۲۰:۲۰
کد مطلب:  1686311
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان:
لغو اجرای «سند ۲۰۳۰ » هر چند با تأخیر، ولی ارزشمند است

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گفت: ما از این اقدام شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره « لغو اجرای سند ۲۰۳۰» حمایت می کنیم. این اقدام هر چند با تأخیر، ولی با ارزش است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری در آیین اختتامیه «سومین اجلاس کنگره سیزدهم اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان» که در مجتمع آدینه برگزار شد، با اشاره به انتخابات دانش آموزی اعضای شورای مرکزی، اظهار کرد: انتخابات ما می تواند الگویی برای انتخابات کشوری باشد؛ در این انتخاب در کنار، جدی و قوی بودن، مرزهای ادب و اخلاق، صیانت می شود.

وی با اشاره به جمله حضرت امام خمینی(ره) در جمع دبیرستانی‌ها گفت: امام(ره)فرمودند: «هر یک از این انجمن‌ها، شعبه ‌ای از آن انجمن‌های بزرگ اسلامی تحت رهبری امام زمان(عج) است»؛ این جمله بزرگ و با معنایی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج علی‌اکبری خطاب به دانش‌آموزان عضو انجمن اسلامی، گفت: شما فرزندان معنوی حضرت هستید که وظیفه دارید نامشان را ترویج کنید. انجمن اسلامی باید این پرچم را برافراشته کند. کل فعالیت انجمن اسلامی در تمام ساحات زیر پرچم آرمان مهدوی (عج) است.

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش‌آموزان با بیان این که انجمن اسلامی باید قوی باشد تا ایران قوی را بسازیم، اظهار کرد: به عنوان عضوی از اتحادیه، بر روی «قوت فکری»، «قوت معنوی» و «قوت ذکری» خود تمرکز کنید و در «قوت ذکری»، نماز را برجسته کرده و به آن اهمیت ویژه دهید که به شما کمک خواهد کرد.

وی افزود: نکته بعدی «قوت جسمی» است که نباید دست کم گرفته شود. فقر حرکتی، بویژه در جریان کرونا خیلی خودش را نشان می‌دهد. در این راستا هم در تغذیه مناسب و هم در ورزش تلاش کنید.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج علی‌اکبری ادامه داد: دانش‌آموزان باید از نظر فکری، ذهنی، معنوی، جسمی، بصیرتی و مهارتی قوی باشند؛ «قوت مهارتی» را از دست ندهید و روی چند مهارت نوشتاری، گفتاری، سواد رسانه‌‌ای و ارتباط مؤثر، کار کنید.

وی تصریح کرد: اتحادیه انجمن های اسلامی با حمایت تمام دانش آموزانی که عضو آن هستند؛ با همه توان و وجود در جهت تحقق آرمان‌های بزرگ قدم بر می دارد و در این مسیر از هیچ کمکی به دولت، مجلس و قوه قضائیه دریغ نخواهیم کرد.

نماینده مقام معظم رهبری اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان اظهار کرد: ما از این اقدام خوب که البته با تأخیر توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی انجام شد که اجرای سند ۲۰۳۰را لغو  کرد، تشکر می کنیم حتی با این که با تأخیر انجام شد.

به اشتراک بگذارید :