15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ ۱۱:۵۵:۰۰
کد مطلب:  1686181
در آستانه بازگشایی مدارس و سال تحصیلی جدید
جلسه شورای آموزش و پرورش منطقه گوگان برگزار شد

مردانی پور،نماینده ولی فقیه در بخش گوگان:در صورت لزوم آموزش غیرحضوری، خانواده‌ها نقش نیابتی معلم را در منزل با جدیت دنبال کنند.

به گزارش روابط عمومی آموزش وپرورش منطقه گوگان، در آستانه بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید، جلسه شورای آموزش و پرورش منطقه گوگان به ریاست اسمعیل زاده، بخشدار گوگان و با حضور اعضا و مدعوین برگزار شد.

در ابتدای جلسه اسمعیل زاده بخشدار ورئیس شورای آموزش وپرورش ضمن تشکر از همت جمعی مسئولین در راستای رفع موانع آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش به عنوان یکی از ارکان اصلی کشور، مسأله ای مهم برای نظام است و با اصلاح منابع وتامین زیرساخت های آن بسیاری از مشکلات و دغدغه ها مرتفع خواهد شد.

نماینده عالی دولت در بخش گوگان از همه ی دستگاه های اجرایی خواست در آستانه بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید با تمام توان و ظرفیت خود، با آموزش و پرورش همکاری نمایند.

در ادامه جلسه مردانی پور امام جمعه بخش گوگان گفت: خدا عالم را برای انسان، انسان را برای عبادت، عبادت را برای تقوا و تقوا را برای کرامت خلق کرده و اگر بتوانیم به جایگاه کرامت برسیم، به والاترین درجه انسانی دست یافته‌ایم.  

وی با اشاره به وضعیت معیشت اهالی بخش گوگان، گفت: در آستانه بازگشایی مدارس و با توجه به شرایط خاص بیماری کرونا با محدودیت های ویژه آن انتظار می رود مسؤولان به سلامت دانش آموزان و دانشجویان در تمامی برنامه ها توجه اساسی مبذول دارند .

وی با اشاره  به آموزش غیرحضوری در شرایط کرونا گفت: در شرایط غیر حضوری و نیاز دانش آموزان به دستگاه‌های دیجیتال بسیاری از دانش‌آموزان توانایی مالی برای خرید آن را ندارند بدین منظور تامین گسترده آن برای دانش آموزان نیازمند توسط نهاد های حمایتی امرضروری به نظر می‌رسد.

در ادامه رمضان پور، رئیس آموزش وپرورش منطقه گوگان گفت: با واکسیناسیون معلمان و تامین بهداشت در فضاهای آموزشی و کلاس ها، سال تحصیلی همزمان با سراسر کشور در سوم مهرماه با حضور تمامی عوامل اجرایی آغاز می شود.

قادر رمضان پور در این جلسه اظهار داشت:  با حداکثر تعامل و همدلی ایجاد شده در بخش خوشبختانه وضعیت خوبی داریم و اطمینان می دهیم همه مدارس با رعایت پروتکلها و آمادگی کامل برای بازگشایی مهیا شده اند.

رمضان پور تصریح کرد: ضمن تعمیر و بازسازی فضاهای آموزشی و سرویس بهداشتی مدارس و بازدید از کلاس ها تلاش می کنیم تا بتوانیم امسال بهتر عمل کنیم زیرا مدیریت دانش ایجاب می کند دستاورد بهتری داشته باشیم.

وی ادامه داد: با آسیب شناسی از همه تجارب گذشته در فضای مجازی استفاده می کنیم و با مدیران مدارس جلسات متعددی داریم تا ارتباط حداکثری برقرار شده و به اهداف تعیین شده دست یابیم.

رئیس دستگاه آموزش وپرورش بخش گوگان اظهارداشت:همراهی فرمانداران وبخشداران محترم قبلی وفعلی با آموزش وپرورش بخش گوگان خیلی خوب بوده ودر بحث فرا دستگاهی با عنایت به همت دستگاههای دولتی به نتایج بهتری دست یافته ایم که از نتایج آن در بحث تعمیر ونوسازی مدارس و مباحث بهداشتی مدارس و واکسیناسیون معلمان با اولویت خاصی پیگیری شده  بصورتیکه بیش از ۹۸ درصد واکسیناسیون معلمان و فرهنگیان انجام شده است.

لازم به ذکر است در پایان جلسه از دانش آموز قاری وحافظ دارالقران فاطمه الزهرا تجلیل به عمل آمد.

 

به اشتراک بگذارید :