21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ ۱۲:۱۴:۳۰
کد مطلب:  1686139
مهرزادحمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش:
اعزام کاروان مهربانشاط یک برنامه ماندگاراست

آیین اعزام کاروان تجهیزات اداری، آموزشی، ورزشی و هنرستانی به مدارس سراسر استان البرز درمراسم آیین افتتاح متمرکز مجتمع های آموزشی، پرورشی و ورزشی قلم و رازی با حضور دکترکاظمی سرپرست وزارت آموزش و پرورش، دکتر مهرزاد حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش، رئیس سازمان نوسازی کشور، دکترسالارقاسمی مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز، جمعی مسئولان، همراهان و مدعوین کشوری، استانی و منطقه ای روز دوشنبه 23 شهریور 1400 در کرج برگزارشد.

دراین مراسم دکترمهرزادحمیدی گفت: هرساله برنامه اعزام کاروان مهربانشاط برگزار می شود و امروز 23 شهریور در استان البرز درحال اجرامی باشد. این برنامه برای توزیع اقلام وتجهیزات ورزشی و بهداشتی به مدارس سراسرکشور است. 32 استان کشورمان این برنامه را از 20شهریور شروع کردند وکاروان ها درحال اعزام هستند.

حمیدی عنوان کرد این برنامه مهربانشاط ماندگار و یادگار است که در استان البرز و سراسر کشور درحال برگزاری است. مراسم اعزام کاروان ها و توزیع اقلام وتجهیزات اداری، آموزشی، ورزشی و هنرستانی دراستان البرز به صورت ملی با حضور دکتر کاظمی سرپرست محترم وزارت آموزش و پرورش هم اکنون در حال اجرا است.

یکی از اقدامات خوبی که انجام شده این است که ما کاروان های اقلام و تجهیزات ورزشی و بهداشتی را برای چهارمین سال پیاپی ویژه مدارس ارسال می کنیم و امروز دراستان البرز این برنامه نمادین و ملی با حضور سرپرست محترم وزارت آموزش و پرورش افتتاح شد و همپای این درکنار وسایل ورزشی، تجهیزات بهداشتی هم پیش بینی می شود. درضمن درخواست تأمین اعتبار انجام شده و دولت محترم تخصیص لازم را برای سرانه های بهداشتی انجام داده تا مدارس بتوانند زمینه های لازم را فراهم نمایند تا بتوانیم باآمادگی کامل به سمت بازگشایی مدارس برویم.

وی خاطرنشان کرد؛ میزان اعتبار پیش بینی شده در برنامه اعزام کاروان مهربانشاط وتوزیع اقلام وتجهیزات ورزشی و بهداشتی برای استان های کل کشور بااولویت مدارس محروم، بالغ بر 450میلیارریال است که علاوه بر آن، استان ها از محل اعتبارات دیگر وجذب کمک های مردمی این اعتبار پیش بینی شده را به چندبرابر افزایش داده اند وهمانطور که شاهد هستید به گفته آقای قاسمی مدیرکل آموزش وپرورش استان البرز این اعتبار اختصاص یافته برای اقلام اداری، آموزشی، ورزشی، بهداشتی و هنرستانی بالغ بر 500 میلیار ریال است؛ بنابراین، چنین عملکردی نشان دهنده آن است که استان ها از بخش های مختلف نظیر حمایت های بخش خصوصی ومردمی کمک گرفته اند و کاروان استانی را تقویت نموده وپس از تجمیع اقلام وتجهیزات امروز شاهد اعزام آن ها به مدارس سطح استان البرز هستیم.

دکتر حمیدی درباره بازگشایی مدارس درسال تحصیلی گفت: مابرای آغازسال تحصیلی از اول مهر مثل هرسال سال تحصیلی آغاز خواهدشد. دانش آموزان کلاس بندی خواهندشد...

سال تحصیلی جدید را به یاری خدا آغاز خواهیم کرد و باتوجه به شرایط شیوع ویروس کرونا برابراینکه زیرساخت ها ایجادبشود، پروتکل های بهداشتی رعایت شود، آمادگی مدارس شکل بگیرد و واکسیناسیون انجام شود، کم کم به سمت بازگشایی مدارس برای آموزش حضوری، تدریجی واقتضایی دانش آموزان تحت شرایط و اقتضائات لازم حرکت خواهیم کرد.

مدارسی همچون عشایری و روستایی که دسترسی به فضای مجازی ندارند همچون سنوات گذشته کلاس حضوری با رعایت پروتکل های بهداشتی و موارد دیگر برگزارخواهدشد.

آقای دکترحمیدی اززمانی که کرونا آمده اولویت همه شده سلامت لطفا بفرمایید چه اقداماتی برای سلامت دانش آموزان و فرهنگیان انجام شده است؟  

تلاشمان این بوده که درخصوص سلامت دانش آموزان و فرهنگیان برنامه ریزی نماییم. بیش از95 درصد فرهنگیان کشور واکسن دوز اول و یکسری هم دوز دوم را دریافت نموده اند.

ما امروز تلاشمان بر این است که حتی باتوجه به مصوبه وزارت بهداشت بااین سرعتی که واکسیناسیون درحال انجام است به گونه ای صورت بگیرد که خانواده دانش آموزان و والدینشان هم واکسینه شوند. درحال حاضردرصدزیادی اعضای خانواده واکسن خودشان را دریافت کرده اند.

آیا واکسیناسیون دانش آموزان انجام خواهدشد؟ چه زمانی ؟

واکسیناسیون دانش آموزان درسطح دنیا هنوزفراگیر نشده است بعضی از کشورها که انجام می دهند برای دانش آموزان سنین مربوط به پایه های تحصیلی هفتم تا دوازدهم است. ماهم هماهنگی های لازم را با وزیرمحترم بهداشت و آموزش پزشکی انجام داده ایم و درمصوبه ستادملی کرونا علی القاعده موضوع واکسیناسیون دانش آموزان و خانواده آن ها درج شده است منتهی موضوع واکنش واکسن در سنین پایه و رشد، بستگی به بررسی و تجربیات علمی و بهداشت جهانی دارد وباتوجه به فعال بودن وزات بهداشت دراین زمینه به محض تأیید این موضوع اقدامات صورت خواهدگرفت و اولویت با مدارس استثنایی و دانش آموزانی است که بیماری زمینه ای دارند.

به اشتراک بگذارید :