14 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ ۱۱:۳۰:۱۹
کد مطلب:  1686025
در آستانه سال تحصیلی جدید:
گردهمایی معاونین پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش استان کردستان برگزارشد

 در آستانه سال تحصیلی جدید و با حضور معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش کردستان، گردهمایی معاونین پرورشی و تربیت بدنی شهرستان ها و مناطق تابعه استان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، با حضور معاون پرورشی و فرهنگی، روسای ادارات قرآن، عترت و نماز، فرهنگی هنری و اداره امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی اداره کل و با هدف تبیین و تشریح برنامه های سال تحصیلی جدید، گردهمایی یک روزه معاونین  پرورشی و تربیت بدنی شهرستان ها و مناطق تابعه استان در سالن جلسات باشگاه فرهنگیان سنندج برگزار شد.

حجت الله نریمانی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش پرورش کردستان در این نشست از فعالیت های معاونین پرورشی و تربیت بدنی شهرستان ها و مناطق در طول سال گذشته تقدیر و تشکر کرد و گفت: خوشبختانه علی رغم اینکه ویروس کرونا بسیاری از برنامه ها و فعالیت ها را با مشکل مواجه کرده بود، با همت مجموعه همکاران حوزه پرورشی از ستاد تا صف، سال گذشته توفیقات قابل تقدیری را در حوزه عملکرد فعالیت های پرورشی و فرهنگی داشته ایم .

نریمانی از کسب 115 رتبه برتر کشوری در مسابقات حوزه پرورشی و فرهنگی خبرداد و گفت: سال گذشته نه تنها فعالیت ها و موفقیت های این حوزه کاهش نداشته بلکه شاهد رشد 10 درصدی هم از لحاظ پوشش برنامه ها و هم از نظر کسب رتبه های برتر کشوری بوده ایم .

وی با بیان اینکه سال گذشته حدود 110 هزار دانش آموز استان در مسابقات قرآن شرکت داشته اند؛ از رشد 4 درصدی نسبت به سال قبل و راهیابی 7 نفر از دانش آموزان استان به مرحله کشوری و کسب سه رتبه برتر کشوری خبرداد.

این مقام مسئول همچنین از کسب رتبه برتر استانی آموزش و پرورش کردستان به عنوان دستگاه برتر در اقامه نماز و امر به معروف و نهی از منکر خبر داد و گفت: سال گذشته در این حوزه نیز کلیه برنامه ها از طریق فعالیت در فضای مجازی و بارگذاری در سامانه سجاده انجام شد.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش کردستان طرح حفظ جزء سی قرآن کریم را یکی از برنامه های مهم و ارزشمند حوزه قرآن و عترت دانست و با بیان اینکه سال گذشته حدود 87 هزار نفر از دانش آموزان استان در در این برنامه معنوی شرکت کردند؛ اظهارداشت: در این برنامه نیز به هدف اصلی که همان مأنوس کردن دانش آموزان با مفاهیم و آموزه های قرآنی است، دست یافته ایم.

معاون پرورشی و فرهنگی استان در ادامه به بیان فعالیت های حوزه فرهنگی هنری پرداخت و از شرکت 78 هزار و 950 دانش آموزان در مسابقات پرسش مهر ریاست جمهوری در سال گذشته خبر داد و گفت: سال گذشته  در مسابقات فرهنگی هنری و پرسش مهر ریاست جمهوری 67 دانش آموز استان حائز رتبه اول تا سوم کشوری شدند.

نریمانی اجرای جشنواره معلمان هنرمند و کسب 32 رتبه اول تا سوم کشوری، راه اندازی 172 پایگاه فعال فعالیت های تابستانی، اجرای برنامه اردوی راهیان نور دانش آموزی به صورت مجازی با شرکت 15 هزار نفر از دانش آموزان را از دیگر فعالیت های حوزه فرهنگی هنری در سال گذشته عنوان کرد.

وی در بخش پایانی سخنان خود به فعالیت های اجرایی حوزه اداره امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی پرداخت و اجرای جشنواره تجارب برتر تربیتی و شرکت 258 معلم در این جشنواره و کسب رتبه اول کشوری، برگزاری جشنواره تدریس درس تفکر و سبک زندگی و شرکت 250 مربی در این جشنواره و کسب سه مقام شایسته تقدیر کشوری و تولید محتوای الکترونیکی دروس پایه هفتم و هشتم درس تفکر و سبک زندگی در قالب 4 حلقه لوح فشرده را از برنامه های این حوزه برشمرد.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش کردستان بابیان اینکه در ساماندهی نیروی انسانی و دبیران درس تفکر و سبک زندگی خوب عمل شده است؛ از برگزاری 44 هزار نفر ساعت دوره ضمن خدمت پرورشی برای مربیان پرورشی استان خبرداد.

نریمانی همچنین انجام فرایند هدایت تحصیلی 69 هزار دانش آموز، راه اندازی خط 1570، برگزاری آزمون غربالگری و...را از دیگر فعالیت های این حوزه عنوان کرد.

وی با بیان اینکه سال گذشته در جشنواره نوجوان سالم 12 رتبه اول تا سوم کشوری را کسب کرده ایم؛ گفت: در موضوع کانون یاریگران زندگی نیز موفق به کسب سه رتبه برتر کشوری شده ایم.

نریمانی از اجرای 240 فعالیت در قالب 29 برنامه در معاونت پرورشی و فرهنگی استان خبر داد و گفت: حجم فعالیت حوزه پرورشی نسبت به برنامه های حضوری چندین برابر شده است اما خوشبختانه با جدیت و پیگیری همکاران، کلیه فعالیت ها به نحو مطلوب اجرایی شده است.

در ادامه هریک از روسای ادارات قرآن، عترت و نماز، فرهنگی هنری و اداره امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی اداره کل به تشریح و تبیین برنامه ها و فعالیت ها حوزه خود در سال تحصیلی جدید پرداختند و موارد تاکیدی را یادآور شدند.

همچنین معاونین پرورشی و تربیت بدنی شهرستان ها و مناطق تابعه استان نیز نظرات، پیشنهادات و مشکلات شهرستان مربوطه را ارائه کردند.

 

به اشتراک بگذارید :