20 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ ۱۰:۵۲:۰۰
کد مطلب:  1685937
برگزاری نخستین کارگاه سواد رسانه ای ویژه کارشناس مسئولین و کارشناسان قرآن، عترت و نماز ادارات آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از برگزاری نخستین کارگاه سواد رسانه ای ویژه کارشناس مسئولین و کارشناسان قرآن، عترت و نماز ادارات آموزش و پرورش مناطق 21 گانه خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش شهرستان های استان تهران نخستین کارگاه سواد رسانه ای ویژه کارشناس مسئولین و کارشناسان قرآن، عترت و نماز ادارات آموزش و پرورش مناطق 21 گانه برگزار شد.

هاشمی گفت: امروزه ضرورت ارتقاء سواد رسانه‌ای برای فعالان فرهنگی آموزش و پرورش در عصر فناوری اطلاعات و ارتباطات، برای دست اندرکاران و مسئولین آموزش و پرورش کاملاً شناخته شده است. سواد رسانه‌ای پاسخی ضروری، غیرقابل اجتناب و واقع‌نگر نسبت به محیط نوین رسانه‌ای می‌باشد و بدیهی است درصورتی که همکاران فرهنگی از سواد رسانه‌ای مناسبی برخوردار باشند می‌توانند به دانش اموزان خود تفکر و نگاه نقادانه به رسانه‌ها را آموزش دهند. با ارتقای سواد رسانه‌ای مربیان و معلمان و دانش‌آموزان، می‌توان زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی نوپدید فضای مجازی را به وجود آورد و مربیان قرآنی نیز به کمک سواد رسانه‌ای می‌توانند با استفاده از رسانه‌های اجتماعی درخصوص گسترش دین و اندیشه مذهبی و تربیت اسلامی اقدامات خوبی را انجام دهند.

وی در ادامه گفت: در همین راستا و پیرو هماهنگی صورت گرفته با موسسه بصائر، اولین جلسه دوره آموزشی سواد رسانه‌ای 1 (رسانه شناسی)، ویژه مسئولین قرآن، عترت و نماز ادارات آموزش و پرورش مناطق 21 گانه برگزار شد.

این دوره در چهار جلسه دو ساعته با محوریت رسانه شناسی، صنعت سرگرمی و سواد رسانه ای و با حضور دکتر مهران از اساتید بارز این مبحث برنامه ریزی و در حال اجرا می باشد.

 

به اشتراک بگذارید :