15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ ۰۹:۲۶:۴۲
کد مطلب:  1685773
سه شنبه 23 شهریور
جلسه شورای قرآن، عترت و نماز منطقه

جلسه شورای قرآن، عترت و نماز منطقه ترکمانچای راس ساعت 11:30 با حضور اکثریت اعضا در سالن جلسات اداره آموزش و پرورش برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش ترکمانچای جلسه شورای قرآن ، عترت و نماز  منطقه در سال 1400  روزسه شنبه   مورخه 1400/06/23  راس ساعت 11:30 صبح با تلاوت آیاتی چند از کلام وحی الهی توسط  جناب آقای  جاوید امیری مدیر محترم دارالقرآن در محل سالن جلسات اداره با حضور اکثریت اعضا آغاز بکار کرد.

 در این جلسه جناب آقای نجف ابراهیمی ریاست محترم اداره آموزش و پرورش پس از خیر مقدم به اعضای حاضر ، جلسه را با موضوع اهمیت قرآن به عنوان کتاب راهنما و کتاب زندگی آغاز و بر استفاده از آموزه های قرآنی تحت عنوان چراغ راه تاکید کردند.

جناب آقای ابراهیمی با تاکید براین مهم که یکی از ساحت های شش گانه سند تحول بنیادین؛ اعتقادی و تربیتی است نتیجه بخش بودن امر تربیت را منوط بر الگو بودن معلمان و مربیان و والدین برای دانش آموزان به صورت عملی و رفتاری دانستند.

 در ادامه معاون محترم پرورشی و تربیت بدنی جناب آقای حسین شکرانی برنامه ریزی برای جذب حداکثری دانش آموزان در فعالیت های قرآن، عترت و نماز در سال تحصیلی 1401 1400 را بسیار ضروری دانسته و با اشاره به برخی مشکلات دارالقرآن، زیبا سازی و شاداب سازی محیط دارالقرآن به عنوان فضایی جذاب برای فعالیت دانش آموزان لازم دانسته و بر تعامل بیشتر با دارالقرآن های کشور و سازمان های تبلیغات تاکید کردند.

جناب آقای مهدی اصغری عضو شورای قرآن، عترت و نماز منطقه همسو شدن با دانش آموزان در فعالیت های اعتقادی- تربیتی  برای جذب ایشان را از نکات مهم دانسته و تجهیز مربیان به علم روز جامعه برای اقناع دیگران را ضروری قلمداد کردند.

خانم سارا ابراهیمی معاون پرورشی دبیرستان حضرت معصومه تولید محتوای الکترونیکی  توسط همکاران در مدارس را یکی از راه های جذب دانش آموزان و لازمه ی موفقیت این امر و تاثیر گذاری بر دانش آموزان را ابتدا آموزش نیروی متخصص برای تولید محتوای مناسب دانستند.

درادامه جلسه حاج آقا فضلی امام جمعه محترم شهر ترکمانچای  ضمن تسلیت شهادت امام حسن مجتبی(ع) ، روز بزرگداشت سلمان فارسی را یادآور و از خصوصیات مهم ایشان به  عملگرایی و دوری گزیدن اززندگی شعاری اشاره کردند. و به الگو قرار دادن این خصوصیت از شخصیت ایشان  در جامعه تاکید ورزیدند.

حاج آقا فضلی در ادامه به اهمیت دادن به مساجد و عامل بودن در نماز های جماعت  و هیئت ها برای تطابق بیش از پیش خروجی آموزش و پرورش با آرمان های انقلاب و اهمیت پرورش نیروی انسانی به عنوان مهم ترین کمبود منطقه اشاره کردند. ایشان در ادامه هم عهد و همراه شدن با یکدیگر برای تحقق ارزش ها و آرمان ها را خواستار شدند

به اشتراک بگذارید :