9 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ ۰۷:۴۶:۱۷
کد مطلب:  1685455
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کردستان خبر داد:
توسعه  بسته تحولی  مدرسه خوانا  در 480 مدرسه دوره ابتدایی استان

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کردستان از توسعه  بسته تحولی  مدرسه خوانا  در تعداد 480 مدرسه دوره ی ابتدایی استان خبر داد و گفت: این طرح در دوره ابتدایی در اولویت فعالیت های سال تحصیلی جدید قرار دارد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان صدیقه عبدالهی با اعلام این خبر گفت: در راستای عملیاتی نمودن راهکارهای سند تحول بنیادین توسعه  بسته تحولی مدرسه  خوانا در تعداد 480  دوره اول و دوم دبستان  در سال تحصیلی 1401/1400 اجرایی می شود .

 وی افزود: بسته تحولی مدرسه خوانا به دنبال ارتقای کیفیت آموزش و پرورش دوره ابتدایی و استقرار تربیت تمام ساحتی دانش آموزان است که شامل ارتقای مهارت های چهارگانه زبانی، گوش دادن ، صحبت کردن، خواندن و نوشتن و آداب و مهارت های زندگی می باشد .

عبدالهی ادامه داد: اجرای این طرح زمینه ایجاد تحول در نظام آموزشی را بر اساس چرخش های تحول آفرین سند تحول بنیادین فراهم می کند و گفتمان مهارت محور جایگزین گفتمان دانش محور شده و به دنبال تربیت  دانش آموزانی با ادب، مسئولیت پذیر و دارای عزت نفس بالا می باشد.

 وی تصریح کرد: منظور از مهارت خواندن در این طرح، روخوانی صرف نیست بلکه کسب مهارت درک مطلب و قدرت تفکر می باشد و منظور از مهارت نوشتن علاوه بر درست نویسی و رعایت نکات ادبی و نگارشی و پرورش قدرت تخیل دانش آموزان و نوشتن خلاقانه مدنظر می باشد .

 این مقام مسئول ابراز امیدواری  کرد که نتایج این طرح سبب بهبودی ارتقای مهارت های چهارگانه زبانی و مهارت های زندگی در دانش آموزان شود و جایگاه کشورمان در آزمون بین المللی سواد خواندن و نوشتن ارتقاء یابد و زمینه تقویت زبان ملی در مناطق دو زبانه و توسعه عدالت آموزشی و تربیتی را فراهم نماید. 

به اشتراک بگذارید :