13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ ۰۰:۴۲:۲۳
کد مطلب:  1685349
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان خبر داد:
ورود ۹۱ هزار و ۹۲۳ دانش‌آموز به دوره اول ابتدایی استان در سال تحصیلی جدید

لیلا سادات ابطحی: در زمینه توانمندسازی معلمان پایه اول ابتدایی؛ تدوین اطلس دسترسی به فضای مجازی، بسته‌های آموزشی برای معلمان و سازماندهی معلمان کلاس اول در اولویت قرار دارد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان، در بیست و سومین روز از شهریورماه ۱۴۰۰، لیلا سادات ابطحی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان در نشست خبری مسئولان اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان اظهار داشت: بر اساس آمار اسمی اعلام شده از سوی وزارت آموزش‌وپرورش به استان اصفهان، ۵ هزار و ۲۳ دانش‌آموز بازمانده و تارک تحصیل در استان در سال تحصیلی گذشته داشتیم که از این تعداد ۳ هزار و ۴۰۲ نفر شناسایی و جذب شدند.

وی افزود: شناسایی دانش‌آموزان بازمانده و تارک تحصیل در تمام نقاط استان انجام شد، بااین‌وجود بیشتر دانش‌آموزان بازمانده و تارک تحصیل در مناطق محروم و حاشیه شهر اصفهان و دانش‌آموزان اتباع خارجی بودند که تلاش کردیم با بسیجیان جهادگر مورد حمایت آموزشی قرار گیرند.

وی خاطرنشان کرد: همه دانش آموزانی که در طول سال تحصیلی دچار آسیب شده بودند و نیاز به تلاش بیشتر داشتند نیز در تابستان با طرح تثبیت یادگیری، مورد آموزش‌های حمایتی قرار گرفتند و نتایج خوبی در آزمون‌های شهریورماه داشتیم.

ابطحی با اعلام اینکه در سال تحصیلی جدید شاهد ورود ۹۱ هزار و ۹۲۳ دانش‌آموز به دوره اول ابتدایی هستیم، تصریح کرد: برنامه‌ریزی‌های خاصی برای این دانش‌آموزان صورت‌گرفته و باتوجه‌به اینکه میزان پوشش و ثبت‌نام در کلاس اول یکی از شاخص‌های ارزیابی در آموزش‌وپرورش است، در صددیم کودک بازمانده از تحصیل در استان نداشته باشیم و تک‌تک دانش‌آموزان را رصد می‌کنیم.

وی ادامه داد: باتوجه‌ به اینکه سال قبل در دوره پیش‌دبستانی سنجش انجام نشد، سنجش کودکان برای ورود به پایه اول ابتدایی در دستور کار قرار گرفت و باقدرت در استان انجام شد.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش‌وپرورش استان همچنین با تاکید بر اهمیت توانمندسازی معلمان پایه اول ابتدایی، اظهار کرد: تدوین اطلس دسترسی به فضای مجازی، بسته‌های آموزشی برای معلمان و سازماندهی معلمان کلاس اول در اولویت قرار گرفت و درصدد هستیم معلمان این پایه توانمندی‌های به‌روز خود را نشان دهند.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته آموزش رایگان مجازی در دوره پیش‌دبستانی داشتیم، خاطرنشان کرد: محتواهای بسیار ارزشمندی در استان تهیه شده و امسال هم‌بسته‌های خوبی به‌صورت مجازی و آموزشی داریم، همچنین شاهد استقرار سازمان ملی تعلیم‌وتربیت هستیم که امیدواریم بتوانیم دوره پیش‌دبستانی را تقویت کنیم.
 

به اشتراک بگذارید :