18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ ۱۶:۲۹:۲۴
کد مطلب:  1685113
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در آئین اختتامیه دومین جشنواره ملی همیار مشاور:
همیار مشاور، ظرفیتی بزرگ برای مشارکت همسالان در کنترل آسیبهای اجتماعی است

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران از همیاران مشاور به عنوان ظرفیتی بزرگ برای مشارکت همسالان در کنترل آسیبهای اجتماعی نام برد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «علیرضا سعدی پور» در آئین اختتامیه دومین جشنواره ملی همیار مشاور که به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور مجازی شربت‌دار سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی و شکوهی مدیرکل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیبهای اجتماعی وزارت آموزش و پرورش و همچنین مدیران کل استانها به میزبانی مازندران برگزار شد، از همیاران مشاور به عنوان ظرفیتی بزرگ برای مشارکت همسالان در کنترل آسیبهای اجتماعی نام برده و افزود: این طرح یکی از کارهای فاخر وزارت آموزش و پرورش بوده و تأثیری ماندگار و اثرگذار در دوره حساس و مهم نوجوانی دارد.

وی گفت: این طرح به دنبال ایجاد مشارکت در همسالان برای کنترل استرس، خشم، بحرانهای ناشی از دوران بلوغ و ... است که دبیرخانه کشوری آن در مازندران مستقر شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به توسعه و رشد فعالیتهای دانش‌آموزان در این طرح ملی تصریح کرد: برای ایجاد مهارتهایی از قبیل برقراری روابط حسنه، رازداری، گوش دادن فعال، همدلی و همزبانی، تعدادی از دانش‌آموزان متوسطه اول انتخاب شده و پس از گذراندن دوره های آموزشی زیر نظر مشاورین مدرسه به فعالیتهای مشاوره ای و راهنمایی همسالان می پردازند.

وی اضافه کرد: در اجرای این طرح، تقویت توانمندی های فردی و اجتماعی و برقراری ارتباط فعال بین همسالان برای ما بسیار حائز اهمیت است.

سعدی پور با اشاره به بخشی دیگر از اهداف این طرح گفت: توجه به حس مسئولیت پذیری و ترویج فرهنگ مشارکت پذیری و مشارکت جویی، ترویج فرهنگ راهنمایی و مشاوره، تسهیل دستیابی دانش آموزان به خدمات مشاوره ای، شناسایی آسیبهای اجتماعی و ارجاع به مشاوره و تقویت تشکل های همسالان از اهداف اجرای این طرح فاخر می باشد که در نهایت به کاهش آسیبهای اجتماعی و سلامت روان دانش‌آموزان منجر خواهد شد.

وی به اقدامات دبیرخانه کشوری این جشنواره مستقر در اداره امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیبهای اجتماعی اداره کل آموزش و پرورش مازندران خاطر نشان کرد: تشکیل کانال کشوری همیاران مشاور با بیش از 52 هزار عضو، تشکیل گروه های منتخبان کشوری همیار مشاور به تفکیک دختر و پسر، برگزاری گفتگوهای هفتگی با موضوعات مختلف و برگزاری 19 دوره آموزشی برای توانمندسازی ویژه همیاران مشاور در شبکه شاد از جمله اقدامات موثر این دبیرخانه بوده است.

در پایان این مراسم تعداد 9 همیار مشاور و 4 مشاور مازندرانی که در دومین جشنواره ملی همیار مشاور حائز مقامهای کشوری شده بودند، مورد تجلیل قرار گرفتند.

به اشتراک بگذارید :