18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ ۱۳:۳۹:۰۶
کد مطلب:  1684849
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران تأکید کرد:
لزوم اجرای طرح حمایت از مدارس مناطق کمتر توسعه‌یافته

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران بر لزوم اجرای طرح حمایت از مدارس مناطق کمتر توسعه‌یافته تأکید کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «علیرضا سعدی پور» با تأکید بر اجرای طرح‌هایی که به گسترش عدالت آموزشی کمک می کند گفت: با همکاری اداره استعدادهای درخشان اداره‌کل آموزش و پرورش مازندران و مشارکت سرگروههای درسی استان و مدیران مدارس سمپاد، در تدارک اجرای طرح حمایت آموزشی از مدارس مناطق کمتر توسعه یافته هستیم.

وی افزود: در این طرح در گام نخست، دبیران تراز اول مدارس سمپاد در مقطع متوسطه اول با همکاری سرگروههای آموزشی متوسطه اول به تولید محتوا در قالب درسنامه و در 5 عنوان درسی پرداخته و این درسنامه های تولید شده در اختیار دانش‌آموزان مدارس کمتر توسعه یافته قرار خواهد گرفت.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران تصریح کرد: در این طرح شهرستانهای بزرگ استان، مناطق کمتر توسعه یافته اطراف خود را تحت پوشش قرار می دهند.به عنوان مثال شهرستان ساری از مناطق دودانگه و چهاردانگه حمایت خواهد کرد و شهری مثل بابل نیز از مناطق بندپی شرقی و غربی به حمایت خواهد پرداخت.

وی اضافه کرد: این محتواها در 5 درس ریاضی، علوم، ادبیات، عربی و زبان انگلیسی و به صورت مکتوب تهیه خواهد شد تا در دسترس دانش‌آموزان مدارس مدارس کمتر توسعه یافته قرار گیرد.محتواهای تولید شده شامل خلاصه دروس و نمونه سوالات از آسان به دشوار خواهد بود.

سعدی پور خاطرنشان کرد: این طرح از ابتدای آبان ماه آغاز خواهد شد و هدف گذاری اولیه در این طرح، برای ترم اول سال تحصیلی پیش رو خواهد بود.

به اشتراک بگذارید :