18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ ۱۳:۰۲:۰۵
کد مطلب:  1684759
رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان مرکزی خبرداد؛
تأمین یک هزار و 702 تبلت برای آموزش مجازی سال تحصیلی جدید دانش‌آموزان استان مرکزی در قالب طرح هدایت

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان مرکزی از تأمین یک هزار و 702 تبلت برای آموزش مجازی سال تحصیلی جدید دانش‌آموزان استان مرکزی در قالب طرح هدایت خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان مرکزی با اعلام این خبر افزود:  تعداد ۱۱هزار و ۵۸۷ عدد تبلت مورد نیاز به‌منظور اجرای طرح «هر دانش آموز یک تبلت، هر تبلت یک مدرسه» برای آموزش مجازی دانش‌آموزان این استان نیاز است.

"محمود عسکری" ادامه داد: خیران استان مرکزی امسال ۷۵۱ میلیون ریال کمک کردند که در قالب طرح نهضت مشارکتی توان افزایی شامل ۸۰ میلیون ریال برای تعویض دستگاه کاشت حلزون، ۵۱۰ میلیون ریال برای خرید تجهیزات توانبخشی، ۷۰ میلیون ریال کمک هزینه تهیه دارو و درمان، ۵۰ میلیون ریال کمک هزینه پوشاک و ۴۱ میلیون ریال کمک هزینه تجهیزات کمک آموزشی و بهداشتی در استان جذب شده‌ است.

وی خاطرنشان کرد: تامین یک‌هزار و ۵۰ متر زمین و جذب خیر برای ساخت مدرسه استثنایی ۶ کلاسه ابتدایی و متوسطه پیش حرفه‌ای در شهر فرمهین و تامین یک‌هزار و ۵۰ متر و جذب خیر برای عملیات اجرایی مدرسه استثنایی ۶ کلاسه ابتدایی و متوسطه پیش حرفه‌ای در شهر کارچان از جمله طرح‌های اداره آموزش و پرورش استثنایی استان مرکزی در قالب طرح خشت تا بهشت سال گذشته است.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان مرکزی گفت: تامین چهار هزار و ۵۰۰ متر زمین برای ساخت مدرسه استثنایی ۶ کلاسه ابتدایی و متوسطه پیش حرفه‌ای شهر شازند و تامین ۲ هزار متر زمین برای ساخت مدرسه استثنایی ۶ کلاسه ابتدایی و متوسطه پیش حرفه‌ای در شهر ساروق از دیگر طرح‌های طرح‌های اداره آموزش و پرورش استثنایی استان مرکزی در قالب طرح خشت تا بهشت سال گذشته است.

وی کمک های نقدی و غیر نقدی خیران به مدارس در طرح از خشت تا بهشت در استان مرکزی را ۵۷۰ میلیون و ۶۰۰ هزار ریال عنوان کرد و افزود: ۹۰ میلیون ریال از مجموع این منابع مالی به مدرسه حاج حسن تقوی شهر اراک، ۶۰ میلیون و ۶۰۰ هزار ریال به مدرسه باغچه‌بان دلیجان، ۹۰ میلیون ریال به مدرسه ایثار محلات، ۳۰ میلیون ریال به مدرسه مهرگان شهر اراک و ۳۰۰ میلیون ریال به مدرسه ابراهیمی فخار اراک کمک شده‌ است.

عسکری افزود: تامین زمین برای ساخت مدرسه استاندارد دانش‌آموزان طیف اتیسم و تامین زمین برای ساخت مدرسه ۱۲ کلاسه دانش آموزان با نیازهای ویژه، پیش دبستانی، دوره اول و دوم ابتدایی در شهر اراک از جمله انتظارات و نیازهای اداره آموزش و پرورش استثنایی استان است.

وی اظهار کرد: تامین اعتبار به مبلغ ۲ میلیارد ریال برای مناسب سازی کامل مدرسه پذیرا (الگو)، اختصاص پنج میلیارد ریال اعتبار برای خرید و بروز آوری تجهیزات توان بخشی مدارس، ۲ میلیارد ریال برای تامین تجهیزات ورزشی تخصصی و مساعدت و همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی در زمینه طرح صد دبیرخانه، صد مدرسه از دیگر نیازهای اداره آموزش و پرورش استثنایی استان مرکزی است.

 

به اشتراک بگذارید :