13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ ۱۲:۱۱:۰۳
کد مطلب:  1684633
زینالی: بازگشایی کلاس های درس مهمترین رویکردی است که باید در نظام آموزشی کشور دنبال شود

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران گفت: تحصیل حضوری و بازگشایی کلاس های درس مهمترین رویکردی است که باید در نظام آموزشی کشور دنبال شود

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، عربعلی زینالی معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران با بیان اینکه شبکه شاد یک فرصت برای آموزش و پروش است و آموزش مجازی فرصتی مغتنم برای آموزش های برتر به شمار می رود، گفت: تحصیل حضوری و بازگشایی کلاس های درس مهمترین رویکردی است که باید در نظام آموزشی کشور دنبال شود، اگر دنبال عدالت آموزشی و تحول آموزشی هستیم نمی‌توان با مدارس بسته این مهم را محقق سازیم.

وی گفت: رویکرد تعطیلی همگانی یا بازگشایی همگانی آفت هایی به دنبال داشته است که یکی از این آفت ها، افت تحصیلی سوادآموزان کشور است، عدم دسترسی سوادآموزان به شرایط آموزشی برابر یکی از علل این موضوع است. سوادآموزی که در روستا زندگی می‌کند و به اینترنت دسترسی ندارد، تلفن همراه هوشمند و تبلت ندارد، و یا اینکه شرایط رفت و آمد آموزش دهنده در نظر گرفته نشود آفت تحصیل اند.

دبیر کمیته بهبود کیفیت استان خاطرنشان کرد: خیلی از مدارس به لحاظ دسترسی به اینترنت و امکانات اولیه آموزش مجازی دچار مشکل هستند، پس باید برای بازگشایی اینگونه مدارس در قالب رعایت پروتکل های بهداشتی شرایط متفاوتی قائل شد و از سوی دیگر با توجه به واکسینه شدن آموزش دهندگان و قشر کثیری از سوادآموزان و نظارت بهورزان و شبکه بهداشت مخصوصا در محیط های روستایی به جهت رعایت صحیح پروتکل های بهداشتی و با رعایت احتیاط اقدام به بازگشایی مدارس نمود.

معاون سوادآموزی استان در حاشیه جلسه شورای اداری تصریح کرد: در خصوص مدارس پرجمعیت می توان با نگاه ترکیبی اقدام به بازگشایی مدارس نمود و بطور مثال سه روز در هفته نیمی از سوادآموزان و سه روز دیگر نیمی دیگر از سوادآموزان حاضر شوند، ولی آموزش دهندگان در طول هفته حضور داشته باشند تا آموزش به صورت مستمر ادامه پیدا کند. این ترکیب و نوع حضور سوادآموزان نسبت به شرایط تنظیم شود تا سوادآموزان با معلمان ارتباط حضوری از نزدیک داشته باشند،چرا که عدم وجود این ارتباط به خصوص در مقاطع مختلف تحصیلی موجب افت تحصیلی شدید می‌شود، پس این ارتباط باید میان سوادآموز و معلم برقرار باشد.

وی در ادامه گفت: در کنار این مسائل، آموزش و پرورش باید در رفع فاصله آموزشی که با عدالت آموزشی قابل سنجش است، برنامه مقطعی کوتاه مدت و یا ضربتی داشته باشد تا فاصله را کاهش دهد، والدین دانش آموزان و سوادآموزان هم باید وزارت بهداشت و وزارتخانه های علوم و آموزش و پرورش را در حوزه های بهداشتی و آموزشی یاری کنند.

 

به اشتراک بگذارید :