3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ ۱۲:۰۶:۱۵
کد مطلب:  1684591
رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان سمنان:
ثبت نام حداکثری نوآموزان استان سمنان در طرح سنجش / انجام ارزیابی بیش از 11 هزار نوآموز

بیش از 97 درصد نوآموزانی که در سامانه سیدا ثبت نام شده اند برای انجام سنجش نوبت گیری کرده و تا امروز بیش از 11 هزار نوآموز مورد ارزیابی قرار گرفته اند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان سمنان؛ محمد کرمانی با اعلام این خبر گفت: اکنون سنجش سلامت 11 هزار و 165 نوآموز بدو ورود به دبستان استان سمنان انجام شده که از این تعداد بیش از 2 هزار و دویست نفر برای ارزیابی تخصصی به مراکز مربوط معرفی شده اند.

وی با اشاره به اینکه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان از نیمه تیرماه آغاز شده، اظهار کرد: این طرح در 7 پایگاه ثابت و سیار سنجش عمومی و اختصاصی در سطح استان اجرایی شده و تا پایان شهریور ادامه خواهد داشت.

رییس آموزش و پرورش استثنایی استان سمنان با بیان اینکه در این طرح سلامت جسمی، بینایی، شنوایی، جسمی- حرکتی و آمادگی تحصیلی دانش آموزان مورد بررسی قرار می گیرد، افزود: روند انجام کار با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و براساس نوبت دهی قبلی به نوآموزان انجام می شود و برای رعایت فاصله اجتماعی مناسب هرکدام از نوآموزان فقط با پدر یا مادر می بایست در محل سنجش حضور یابند.

این مقام مسؤول همچنین گفت: با آماری که تا امروز استخراج شده از انجام ارزیابی 11 هزار و 165 نوآموز از ابتدای اجرای طرح سنجش در پایگاه های سراسر استان، یک هزار و 585 نفر به دلیل بررسی سلامت هوش، 160 کودک به دلیل مشکل شنوایی، 463 نفر با مشکل بینایی و 29 نفر به دلیل مشکل جسمی و حرکتی به مرکز تخصصی سنجش ارجاع داده شدند.

کرمانی ادامه داد: امسال برای انجام طرح سنجش پیش بینی 12 هزار و پانصد نوآموز شده بود که با احتساب جاماندگان سال گذشته، نوآموزان اتباع و یا افرادی که هیچ ثبت نامی در سامانه انجام نداده اند، بدیهی است که این تعداد افزایش خواهد یافت.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی از تحصیل 793 دانش آموز استثنایی (با نیازهای ویژه) در مدارس مربوطه در سطح استان خبرداد و اظهار کرد: تاکنون 180 دستگاه تبلت برای دانش آموزان با نیازهای ویژه تهیه شده تا این تعداد از دانش آموزان بتوانند از شرایط آموزش مجازی بهره مند شوند و همچنین برای عده ای از دانش آموزان با شرایط ویژه درسنامه های مربوطه جهت آموزش از سوی معلمان تهیه و در اختیار آنها قرار گرفته است.

به گقته این مقام مسؤول در شهرهای دارای رنگ بندی زرد کرونایی، آموزش دانش آموزان دارای نیازهای ویژه به دلیل تعداد اندک آنان در هر کلاس به صورت حضوری خواهد بود.

به اشتراک بگذارید :